26,5 miliona osób w Polsce korzysta z Internetu

2017.08.11
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:

26,5 miliona osób w Polsce korzysta z Internetu

Firma badawcza PBI/Gemius opublikowała raport dotyczący badania liczby Internautów w Polsce w lipcu 2017 roku. Wynika z niej, że nad Wisłą aktywnych jest ogółem 26,5 miliona użytkowników sieci.

Wśród preferowanych urządzeń, z których Polacy łączą się z Internetem wciąż dominują komputery osobiste i laptopy (zarówno te używane w pracy, jak i domu) – używa ich 22,1 miliona osób. Niewiele mniej użytkowników korzysta jednak z urządzeń mobilnych. Z usług mobilnego Internetu korzysta 20,6 miliona osób.

Do najpopularniejszych witryn i programów internetowych z których korzysta najwięcej użytkowników internetu (bez względu na rodzaj obsługiwanego urządzenia) należą m.in. Google, Facebook.com, Onet, Wirtualna Polska oraz YouTube.com. Co ciekawe, wśród osób korzystających z komputerów osobistych i laptopów drugą najpopularniejszą witryną jest YouTube.com

Liczby internautów na poszczególnych urządzeniach szacowane są przez Gemiusa na podstawie autorskiej metody uwzględniającej aktywność internautów w badanym okresie.

Pełen raport można przeczytać tutaj.

Źródło: PBI/Gemius