Multimedialna świetlica w Twojej okolicy? Weź udział w plebiscycie

2017.10.04
Autor: Dagmara Bożek-Andryszczak
Podziel się informacją:

Fundacja Orange wraz z Wirtualną Polską zapraszają do udziału w plebiscycie dotyczącym wyboru lokalizacji multimedialnych świetlic na terytorium Polski. To ostatni etap trzeciej edycji programu Pracownie Orange.

O inicjatywie Pracownie Orange pisaliśmy już na naszym portalu. W ramach przypomnienia, jest to projekt społeczny, którego celem jest edukacja i dostęp do nowoczesnych technologii dla osób pochodzących z niewielkich miast i miejscowości (do 40 tys. mieszkańców).

Aby to było możliwe, Fundacja Orange wraz z partnerami programu w każdej edycji przedsięwzięcia tworzy świetlice multimedialne wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy wraz z dostępem do Internetu, a także oferuje wszystkim zainteresowanym udział w bezpłatnych działaniach edukacyjnych.

Na początku września zakończył się etap nadsyłania zgłoszeń, w których mieszkańcy mogli wskazać propozycję lokalizacji wspomnianych placówek oraz opisać swoje pomysły na ich wykorzystanie.

Zgodnie z założeniami programu od dziś do 20 października trwa głosowanie internautów, którego celem jest wskazanie 25 miejscowości, w których powstaną świetlice multimedialne w ramach trzeciej edycji Pracowni Orange.

W głosowaniu może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Warunkiem jest wybranie odpowiedniej lokalizacji i zagłosowanie na nią na stronie pracownieorange.wp.pl, podając swój adres e-mail lub logując się poprzez konto w serwisie Facebook.