Orange przyspiesza sieć wzdłuż autostrady A2 i polepsza zasięg na Polanie Chochołowskiej

2017.09.25
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:
Orange przyspiesza sieć wzdłuż autostrady A2 i polepsza zasięg na Polanie Chochołowskiej

Orange Polska poinformowała o modyfikacji sieć wzdłuż autostrady A2 na odcinku Warszawa-Stryków. 12 istniejących stacji bazowych doczekało się nowych konfiguracji, na części z nich uruchomione LTE. Wybudowano też kilka nowych. Zgodnie z danymi przekazanymi przez operatora udział zerwanych połączeń do wszystkich nawiązanych obniżył się i nie przekracza progu 1%.

Poprawa jakości usług według operatora jest wyraźna i przekłada się m.in. na streaming wideo.

Jak pewnie wiecie,  na samą szybkość transmisji wpływa cała masa czynników, między innymi obciążenie sieci, warunki pogodowe czy elektronika działająca w około Was. Mimo to poprawa będzie zauważalna – komentuje na blogu Orange Piotr Domański.

To nie koniec zaplanowanych inwestycji. Na przełomie 2017 i 2018 roku modernizacji doczeka się także odcinek w okolicach Pruszkowa.

To dobra informacja także dla klientów T-Mobile oraz PLAY, którzy korzystają z roamingu w sieci Orange.

warszawa-strykow-stacje-bazowe-autostrada-a2

Orange likwiduje “białe plamy” w Tatrach Zachodnich

Prace modernizacyjne wzdłuż szlaków komunikacyjnych to nie jedyne działania podnoszące jakość świadczonych usług przez lidera polskiego rynku telefonii komórkowej. W weekend Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska, poinformował o zlikwidowaniu “białej plamy” na Polanie Chochołowskiej. Prędkość internetu nie jest jeszcze tak szybka, jak w przypadku światłowodu, ale pozwala na swobodną komunikację.

Petardy, jak przy światłowodzie nie ma, ale zdjęcia przechodzą w kilka sekund. Wcześniej nie sposób było stąd zadzwonić z komórki, a co dopiero surfować po Internecie czy przesyłać zdjęcia. Jednym słowem to koniec „białej plamy” w pięknym miejscu. – komentuje na blogu Orange Wojciech Jabczyński.

Operator podkreśla, że poprawa zasięgu w górach ma przede wszystkim wpłynąć na bezpieczeństwo turystów. Objęcie zasięgiem kolejnego obszaru Tatr to efekt kooperacji z T-Mobile w ramach projektu NetWorks.

źródło: Orange Polska