Pobito kolejny rekord związany z technologią 5G

2017.09.08
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:
Samsung i KDDI pobili kolejny rekord związany z technologią 5G

W dniu wydania nowej edycji Księgi Rekordów Guinnessa w Korei Południowej został ustanowiony nowy rekord i przy okazji sprawdzono jedną z niejasności dotycząca zastosowania technologii 5G.

Pobity rekord prędkości nie oznacza w tym przypadku przepustowości danych, ale zdolność technologii 5G do działania w warunkach szybko poruszających się pojazdów. Samsung oraz japoński operator telekomunikacyjny KDDI przeprowadzili testy na torze Everland Speedway w Korei Południowej.  Podczas prób pojazd rozpędził się do prędkości 205 km/h i wciąż pozostawał w zasięgu sieci nowej generacji.

Coraz ważniejsze staje się skupienie na możliwościach 5G w kontekście spełnienia coraz większej liczby wskaźników wydajności – powiedział Woojune Kim, szef strategii Next Generation w firmie Samsung Networks. – Do tej pory szczytowa przepustowość była popularnym wskaźnikiem, a na pewno ważnym składnikiem, który wpływał na nasze wyobrażenie o przyszłości 5G. Jednak test przeprowadzony z KDDI pomoże nam określić więcej różnorodnych scenariuszów użycia technologii 5G w przyszłości.

Próba z powodzeniem pokazała, że możliwe jest osiągnięcie stabilnego połączenia w warunkach przemieszczania się z dużą prędkością. To znacznie poprawi doświadczenie użytkowników korzystających z tej technologii  w pojazdach – powiedziała Akira Matsunaga, dyrektor ds. Rozwoju sieci komórkowych w KDDI. – Będziemy kontynuować nasze wspólne projekty z firmą Samsung, aby przetestować technologię najnowszej generacji na niespotykane dotąd poziomie i odkryć nowe scenariusze wykorzystania sieci 5G.

Zapewnienie odpowiedniej jakości połączenia z wykorzystaniem technologii 5G w pojazdach jest jednym z najważniejszych punktów rozwoju technologicznego w kontekście budowania ekosystemu Internetu Rzeczy. W niedalekiej przyszłości komunikacja oparta o autonomiczne samochody, a także transport zbiorowy, będzie zależna od stworzenia solidnej infrastruktury opartej o technologię nowej generacji.

źródło: telecoms.com