Prędkość Internetu – jak rozumieć wyniki testów?

2017.09.28
Autor: RFBENCHMARK
Podziel się informacją:
Jak rozumieć wyniki testów prędkości dostępu do Internetu?

„Superszybki Internet LTE”, „Najszybszy na Świecie Internet LTE” – takie hasła serwują nam operatorzy sieci komórkowych w Polsce, aby zachęcić klienta do korzystania właśnie z ich łącza bezprzewodowego. Operatorzy oferują prędkości do 100-150 Mbps, tylko czy aby na pewno każdy potrzebuje takiej przepustowości i czy tylko prędkość jest najważniejszym parametrem połączenia sieciowego? Poniżej przedstawiono wskazówki pozwalające na prawidłową interpretację wyników testów szybkości dostępu do Internetu publikowanych na stronach WWW.Pomiary prędkości dostępu do Internetu odbywają się niezależnie podczas pobierania oraz wysyłania danych. W przypadku łączy symetrycznych throughput na UL i DL powienien mieć identyczne wartości. W przypadku łączy niesymetrycznych UL jest mniejszy niż DL. Asymetria łącza podyktowana jest mniejszymi kosztami w porównaniu z łączem symetrycznym oraz zachowaniem użytkownika, który więcej danych pobiera niż wysyła podczas korzystania z usług sieciowych. Łącza symetryczne stosują głównie firmy, które wymieniają pliki między oddziałami, serwerami i potrzebują jednakowo szybko wysyłać i pobierać dane.

Prędkość pobierania (ang. Download Speed, DL) informuje o tym jak szybko dane z innego komputera w sieci są ściągane na nasz komputer, jednostką jest megabit na sekundę (Mbps)
Prędkość wysyłania (ang. Upload Speed, UL) informuje o tym jak szybko dane z naszego komputera są wysyłane do innego komputera w sieci, jednostką jest megabit na sekundę (Mbps)

Upload, Download

Upload, Download


Sama wartość przepustowości nie niesie pełnej informacji o połączeniu internetowym. Dodatkowym parametrem jest RTT (ang. Round Trip Delay Time), a także Jitter.

RTT (ang. Round Trip Delay Time) informuje o tym, ile czasu mija od wysłania wiadomości z naszego komputera do jej odebrania przez komputer w sieci, plus czas po jakim przychodzi potwierdzenie odebrania wiadomości. Im mniejsza wartość RTT, tym lepiej. Podobnym parametrem jest opóźnienie (ang. latency), informujące o tym ile czasu mija od wysłania wiadomości z naszego komputera do jej odebrania przez komputer w sieci.

Dopiero wiedza o parametrach DL, UL Speed oraz RTT pozwala na określenie potencjalnych możliwości jakie oferuje nam dane łącze internetowe. Im mniejsza wartość parametru RTT, tym lepiej. Duże wartości RTT powodują częste retransmisje pakietów, co jest jednoznaczne ze spadkiem przepustowości oraz problemami podczas próby korzystania z podstawowych usług. Niskie RTT oznacza bardzo szybką odpowiedź na wysłane żądanie. Parametr ten jest bardzo ważny jeśli korzystamy przykładowo z gier sieciowych, rozmów głosowych, video, pulpitu zdalnego itp.Komfortowe korzystanie z usług sieciowych zapewni RTT nieprzekraczające 200ms. W przypadku rozmów przez internet większe wartości parametru RTT nie muszą uniemożliwiać korzystania z tego typu usług. Komunikatory internetowe korzystają z bufora danych, w którym z odpowiednim zapasem czasu magazynowane są przychodzące próbki głosu bądź video, tak aby rozmowa mogła odbywać się płynnie. Należy pamiętać, że czas rekacji rozmówcy wydłuży się o czas potrzebny na wypełnienie bufora danych.

O wiele groźniejszy dla usług czasu rzeczywistego jest Jitter. Jeśli jego wartość przekracza rozmiar bufora danych, wtedy mamy do czynienia z trzaskami, zanikaniem rozmówcy, a w skrajnych przypadkach rozłączeniem rozmowy w trakcie połączenia głosowego. Dla usług FTP, HTTP oznacza to częstą retransmisję z powodu utraconych pakietów, a co za tym idzie spadek przepustowości.

Jitter opisuje zmienność opóźnienia, a dokładnie maksymalną różnicę czasu opóźnienia pomiędzy przychodzącymi pakietami podczas trawania usługi, najczęściej spowodowany jest dużym obciążeniem sieci, nieprawidłowym kolejkowaniem lub błędną konfiguracją sieci, do minimalizowania wpływu jittera wykorzystywane są bufory, wartość parametru podaje się w milisekundach (ms).

Upload, Download

Jitteer


Każdy użytkownik wykorzystuje swoje łącze internetowe do innych celów, począwszy od zwykłego przeglądania serwisów WWW, kończąc na uploadowaniu bardzo dużych plików na serwer. Wybór prędkości dostępu do internetu definiują potrzeby użytkownika, usługi z jakich będzie korzystał. Poniżej zestawiono szybkości dostępu do internetu wraz z usługami z jakich można bezproblemowo korzystać wybierając daną prędkość dostępu.

ZESTAWIENIE PRĘDKOŚCI DOSTĘPU DO INTERNETU
do 1 Mbps
Bardzo wolny dostęp do Internetu jak na obecnie dostępne techniki przesyłu danych. Taka prędkość skutecznie zniechęca do przeglądania serwisów z filmami oraz muzyką, ze względu na długi czas buforowania kontentu. Nie zagramy też w obecne gry sieciowe czasu rzeczywistego. W zupełności wystarczy do przeglądania stron WWW, odebrania poczty e-mail bez dużych załączników. Nie powinno być też problemu z rozmową głosową oraz video czasu rzeczywistego z użyciem popularnych komunikatorów Internetowych. Wysłanie pliku o rozmiarze 100MB zajmie ok. 2h.
od 1 do 3 Mbps
Szybszy od 1 Mbps, ale wciąż wolny dostęp do globalnej sieci. Możliwe swobodne oglądanie filmów i słuchanie muzyki bez oczekiwania na buforowanie w jakości do 480p. Gry sieciowe czasu rzeczywistego będą działać dobrze pod warunkiem, że RTT będzie w granicach 30ms. Małe pliki będą się ściągać szybko. Słuchanie radia internetowego też nie będzie stawnowiło problemu. Plik 100MB wyślemy w niecałą godzinę.
od 3 do 8 Mbps
Powszechnie oferowana prędkość dostępu do Internetu z wykorzystaniem technologii 3G w słabych warunkach radiowych. W obecnej chwili jest to marginalna prędkość pozwalająca na swobodne korzystanie z większej liczby usług sieciowych. Przy takiej prędkości można swobodnie obejrzeć film w jakości do 720p z buforowaniem w tle, rozmawiać w jakości nie większej niż SD, grać w gry sieciowe czasu rzeczywistego, odbierać średnie pliki oraz pocztę z średniej wielkości załącznikami. Wysłanie pliku o rozmiarze 100MB zajmie ok. 16 minut.
od 8 do 14 Mbps
Taka prędkość powinna być oferowana jako minimalna w dzisiejszych czasach. Szybki dostęp do Internetu, dostępny między innymi w technologii 3G, pozwala na korzystanie z większości usług sieciowych. Z taką prędkością nie będzie problemów podczas odtwarzania filmów w jakości powyżej 720p, odbieraniu strumienia audio-video bez zakłóceń, rozmowy w jakości nie większej niż HD, odbieraniu większych plików, sprawdzaniu poczty e-mail z większymi załącznikami. Wysłanie pliku o rozmiarze 100MB zajmie ok. 10 minut.
od 14 do 100 Mbps
Bardzo szybkie połączenie sieciowe, niedostepne dla wszystkich. Wymagane medium transmisyjne w postaci światłowodu lub bezprzewodowo z wykorzystaniem technologii LTE. Z taką przepustowością można śmiało oglądać filmy w jakości 1080p i więcej, prowadzić rozmowy audio-video w jakości FHD, odbierać kilka dużych plików jednocześnie. Posiadając takie łącze możliwe jest nawet postawienie własnego serwera. Posiadamy swobodny dostęp do wszystkich usług sieciowych. Wysłanie pliku 100MB zajmie tylko 1 minutę.

Jeśli decydujemy się na wybór połączenia mobilnego, to oprócz wyżej wymienionych parametrów powinniśmy sprawdzić pakiety danych oferowane przez operatorów sieci komórkowych. Niestety po wykorzystaniu przysługującego pakietu danych wiodący operatorzy telefonii komórkowej w Polsce zakładają tzw. „lejek”. Operator sieci komórkowej Plus zakłada lejek także w taryfach „LTE bez limitu” o czym możecie przeczytać tutaj.

Pakiet danych jest to wydzielona według konkretnej oferty internetu mobilnego danego operatora ilość danych, podawana najczęściej w gigabajtach (GB) po wykorzystaniu której połączenie sieciowe jest blokowane bądź też zakładany jest tzw. „lejek” obniżający prędkość transmisji danych poniżej 50 Kbps.

Znajomość większej liczby parametrów niż tylko przepustowość połączenia sieciowego pozwala na lepsze dobranie łącza internetowego (operatora oferującego usługę internetu mobilnego). Sprawdzając prędkość pobierania, wysyłania oraz RTT jesteśmy w stanie określić czego tak naprawdę oczekujemy wybierając internet mobilny. Może szybkiej odpowiedzi z serwera, jeśli jesteśmy graczami, a może dużego UL, jeśli wysyłamy duże pliki na serwer. Internet powinien być dobierany według potrzeb, a nie promocji operatora komórkowego.
Ukryj komentarze
51
 1. Triagmags Październik 21, 2017 09:56

  [url=https://almenevo.konsultaciya-astrologa.cf/kareraibiznes/771-astrologiya-ulybkoy-linda-gudmen.html]Астрология улыбкой линда гудмен – Альменево[/url]
  [url=https://slantsy.kakvzyatdolg.tk/nalichnymi/524-zaymy-kredity-na-kartu-srochno.html]Займы кредиты РЅР° карту срочно – Сланцы[/url]
  [url=https://poreckoe.konsultaciya-astrologa.tk/taroprognoz/784-goroskop-po-sovmestimosti-po-godam-rozhdeniya.html]Гороскоп РїРѕ совместимости РїРѕ годам рождения – Порецкое[/url]
  [url=https://torbeevo.vdolg2000rub.cf/reshenieza15minut/410-zaymy-ot-chastnyh-investorov-srochno.html]Займы РѕС‚ частных инвесторов срочно – Торбеево[/url]
  [url=https://starosubhangulovo.vdolg2000rub.ga/bezzaloga/392-bystryy-zaym-100000-na-kartu.html]Быстрый займ 100000 РЅР° карту – Старосубхангулово[/url]
  [url=https://konda.vdolg8000rub.ml/ot1000rubley/424-srochnyy-zaym-na-zarplatnuu-kartu.html]Срочный займ РЅР° зарплатную карту – РљРѕРЅРґР°[/url]
  [url=https://shebalino.vdolg9000rub.ga/zaymyperevodom/403-vzyat-srochnyy-ekspress-zaym.html]Взять срочный экспресс займ – Шебалино[/url]
  [url=https://kazinka.vdolg11000rub.ml/pervyyzaym0/404-chastnyy-zaym-srochno-v-pitere.html]Частный займ срочно РІ питере – Казинка[/url]
  [url=https://dalnegorsk.vdolg4000rub.ml/do100000rubley/385-e-kapusta-zaym-onlayn-telefon.html]Р• капуста займ онлайн телефон – Дальнегорск[/url]
  [url=https://cheremkhovo.zaimvkredit3.tk/srochnoeodobrenie/411-spisok-mfo-dauschie-zaym-onlayn.html]РЎРїРёСЃРѕРє мфо дающие займ онлайн – Черемхово[/url]
  [url=https://zaraysk.advokaty-yuristy.ml/grazhdanskiedela/801-183-statya-grazhdanskogo-kodeksa.html]183 статья гражданского кодекса – Зарайск[/url]
  [url=https://fokino.advokaty.cf/ugolovnyedela/815-diskriminaciya-po-polovomu-priznaku-statya.html]Дискриминация РїРѕ половому признаку статья – Фокино[/url]
  [url=https://maykop.advokaty-onlajn.ga/trudovyespory/817-gk-rf-statya-44.html]Гк СЂС„ статья 44 – Майкоп[/url]
  [url=https://bessonovka.oneclickmoney.gq/navashibankovskierekvizity/435-zaym-5000-bez-otkaza-onlayn.html]Займ 5000 без отказа онлайн – Бессоновка[/url]

 2. Lizainems Październik 21, 2017 09:42

  Stylish Duvet Covers – Russian Coat Of Arms at great low prices.
  Worldwide shipping.

 3. Lizainems Październik 21, 2017 09:17

  Stylish Wall Tapestries – Russian Coat Of Arms at great low prices.
  Worldwide shipping.

 4. Lizainems Październik 21, 2017 08:52

  Stylish Clocks Russian Coat Of Arms at great low prices.
  Worldwide shipping.

 5. HowardSpicy Październik 21, 2017 04:16

  Любимые мульты Смотреть вот тут [url=]http://mnwbst.biz/best_mult[/url]

 6. Lizainems Październik 20, 2017 22:48

  Stylish Posters Golf Ball Patent at great low prices.
  Worldwide shipping.

 7. Lizainems Październik 20, 2017 21:56

  Stylish Posters Mathematical Golden Ratio at great low prices.
  Worldwide shipping.

 8. Lizainems Październik 20, 2017 21:36

  Stylish Poster Vintage Locomotive at great low prices.
  Worldwide shipping.

 9. Leslieinems Październik 20, 2017 21:14

  Stylish Posters Vintage Smith and Wesson Hammerless Pistol 1898 Patent at great low prices.
  Worldwide shipping.

 10. Leslieinems Październik 20, 2017 20:53

  Stylish Posters Retro Camera Patent at great low prices.
  Worldwide shipping.

 11. Leslieinems Październik 20, 2017 19:59

  Stylish Posters Movie Projector Patent at great low prices.
  Worldwide shipping

 12. Leslieinems Październik 20, 2017 19:36

  Stylish Posters Skeleton In Prayer at great low prices.
  Worldwide shipping

 13. Leslieinems Październik 20, 2017 19:16

  Stylish Posters Battle of Spottsylvania at great low prices.
  Worldwide shipping.

 14. Calvinponry Październik 20, 2017 18:31

  Последние медицинские новости здесь [url=http://griskomed.ru/]griskomed.ru[/url]

 15. Leslieinems Październik 20, 2017 17:13

  Stylish Posters Horseshoe Patent at great low prices.
  Worldwide shipping.

 16. Leslieinems Październik 20, 2017 16:54

  Stylish Posters Vincent Willem van Gogh – Cafe Terrace at Night at great low prices.
  Worldwide shipping.

 17. Leslieinems Październik 20, 2017 16:28

  Stylish Posters – Golf Club Patent at great low prices.
  Worldwide shipping.

 18. Leslieinems Październik 20, 2017 16:09

  Stylish Posters – Eiffel Tower at great low prices.
  Worldwide shipping.

 19. Leslieinems Październik 20, 2017 15:43

  Stylish Posters – Cassette Tape Patent at great low prices.
  Worldwide shipping.

 20. Leslieinems Październik 20, 2017 15:24

  Stylish Posters – Signing The Declaration Of Independence at great low prices.
  Worldwide shipping.

 21. Leslieinems Październik 20, 2017 14:32

  Stylish Posters – Vintage Maps Of The orld. Geographic and Hydrographic Map of the Whole World at great low prices.
  Worldwide shipping.

 22. Leslieinems Październik 20, 2017 14:08

  Stylish Posters – Get Naked at great low prices.
  Worldwide shipping.

 23. JosephTog Październik 20, 2017 13:12

  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  HP TECHNICAL SUPPORT PHONE NUMBER USA HP PRINTER HELP USA HP HELP CONTACT NUMBER
  HP CUSTOMER CARE EMAIL ADDRESS HP COMPUTER SUPPORT HP TECH SUPPORT HP LAPTOP SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  HP TECHNICAL SUPPORT PHONE NUMBER USA HP PRINTER HELP USA HP HELP CONTACT NUMBER
  HP CUSTOMER CARE EMAIL ADDRESS HP COMPUTER SUPPORT HP TECH SUPPORT HP LAPTOP SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  HP TECHNICAL SUPPORT PHONE NUMBER USA HP PRINTER HELP USA HP HELP CONTACT NUMBER
  HP CUSTOMER CARE EMAIL ADDRESS HP COMPUTER SUPPORT HP TECH SUPPORT HP LAPTOP SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  HP TECHNICAL SUPPORT PHONE NUMBER USA HP PRINTER HELP USA HP HELP CONTACT NUMBER
  HP CUSTOMER CARE EMAIL ADDRESS HP COMPUTER SUPPORT HP TECH SUPPORT HP LAPTOP SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  HP TECHNICAL SUPPORT PHONE NUMBER USA HP PRINTER HELP USA HP HELP CONTACT NUMBER
  HP CUSTOMER CARE EMAIL ADDRESS HP COMPUTER SUPPORT HP TECH SUPPORT HP LAPTOP SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  HP TECHNICAL SUPPORT PHONE NUMBER USA HP PRINTER HELP USA HP HELP CONTACT NUMBER
  HP CUSTOMER CARE EMAIL ADDRESS HP COMPUTER SUPPORT HP TECH SUPPORT HP LAPTOP SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  HP TECHNICAL SUPPORT PHONE NUMBER USA HP PRINTER HELP USA HP HELP CONTACT NUMBER
  HP CUSTOMER CARE EMAIL ADDRESS HP COMPUTER SUPPORT HP TECH SUPPORT HP LAPTOP SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  [url=https://www.HP.com] HP PRINTER SUPPORT
  HP customer support phone number USA 1-866-296-6855
  HP customer support phone number USA 18662966855
  HP TECHNICAL SUPPORT PHONE NUMBER USA HP PRINTER HELP USA HP HELP CONTACT NUMBER
  HP CUSTOMER CARE EMAIL ADDRESS HP COMPUTER SUPPORT HP TECH SUPPORT HP LAPTOP SUPPORT

 24. Leslieinems Październik 20, 2017 13:00

  Stylish Floor Pillows – Among the Sierra Nevada, California at great low prices.
  Worldwide shipping.

 25. Leslieinems Październik 20, 2017 12:39

  Stylish Wall Tapestries – Among the Sierra Nevada, California at great low prices.
  Worldwide shipping.

 26. RosieCeany Październik 20, 2017 11:42

  Hello friends!
  I am an official representative of private company which deals with all kinds of written work (essay, coursework, dissertation, presentation, report, etc) in short time.
  We are ready to offer a free accomplishment of written work hoping for further cooperation and honest feedback about our service.
  This offer has limited quantities!!!
  Details on our website: >>> essay-edu.biz

 27. DavidSob Październik 20, 2017 05:06

  Всем понятно что одежда всегда подчеркивала индивидуальность человека. Каждый человек уникален. Подчеркнуть свою индивидуальность можно купив платье с готовым принтом (рисунком) или сделать свой дизайн в онлайн магазине http://odejda.shopicheck.net/

 28. ClaraVirty Październik 20, 2017 01:27

  Hello I want to cum in my pussy then fuck me my nickname (Margarita22)

  Copy the link and go to me… bit.ly/2ila3SY

  8564470059835

 29. Michaelhok Październik 19, 2017 21:23

  About this question are actually solved many times.
  Beware and do not flood
  here is the weblink http://www.titantennis.com.au/admission-application-and-academic-essays-14/

 30. BrianSpume Październik 19, 2017 21:21

  Все о моде, красоте и женском здоровье читайте на сайте shoptrip.ru

 31. kuchnie na zamówienie Wrzesień 30, 2017 16:01

  W końcu ktoś poruszył ten wątek. Brawo dla autora.
  Pozdrawiam

 32. urządzenia myjące Wrzesień 30, 2017 14:31

  Tekst wartościowy, wiele wnoszący. Będę częściej zaglądać na
  stronę.

 33. terrielg16 Wrzesień 30, 2017 07:06

  Latest porn blog
  http://sexdating.erolove.in/?personal.jaliyah
  erotic movies list phone erot phone erotica adult games

 34. usługi na tokarce cnc Wrzesień 29, 2017 23:03

  Artykuł genialny. Czekam na więcej

 35. remont mieszkania Wrzesień 29, 2017 17:05

  Zagadnienie przedstawione na najwyższym poziomie.

 36. Andrzej Sierpień 12, 2017 14:22

  Moje wyniki 76-78. 31,80. -39,52. Uważasz ze ok?

 37. venuz Lipiec 25, 2017 22:26

  Plus
  zalezy czy akurat nadajnik jest obciazony, ale na wsi (ok. 300m od nadajnika, bez zadnych przeszkód po drodze) wyniki prezentuja sie tak:
  ping (min. okolo 16ms) codziennosc to 31/40ms
  download (max. 27Mbps) 13-20Mbps
  upload (max. 26Mbps) 20-26Mbps
  Ale po wykorzystaniu limitu już porażka… :/

 38. marco Lipiec 21, 2017 10:35

  posiadam dwa internety
  plus
  download 16.39
  ping 68
  upload 27.50
  play
  download 13.89
  ping 39
  upload 2.78
  prosze mi napisac który jest lepszy bo sie nie znam

  • RFBENCHMARK Lipiec 24, 2017 00:12

   Proponujemy wykonać serię testów w różnych godzinach – z tych danych wynika że Plus wypadł lepiej – ściąganie (Download) są zbliżone jednak wyniki Wysyłania (Upload) są zdecydowanie lepsze w Plus. Zazwyczaj transmisja Internet jest niesymetryczna – czyli ściągamy zdecydowanie więcej niż wysyłamy (Upload) Jednak Upload jest również ważny – nasza aplikacja oprócz „suchych” wyników przedstawia rezultaty testów w formie graficznej (emotki) – dla mniej wtajemniczonych 😉

 39. MAZUR Czerwiec 1, 2017 16:49

  6.74 download
  0.23 upload
  16 ping
  czemu taki mały upload ja się pytam?

  • RFBENCHMARK Lipiec 24, 2017 00:14

   Trzeba sprawdzić warunki radiowe – wyniki rzeczywiście nie są wybitne…

 40. BB Maj 3, 2017 11:10

  prosze powiedzcie bo sie zupelnie nie znam
  na kablu wysylanie 8.67 mb/s
  pobieranie 79.8 mb

  przez wifi
  wysył 9.38 mb
  sciaganie 21.02 mb
  ping 14 ms

  czy jest szybki ?

  • RFBENCHMARK Maj 3, 2017 23:06

   Jaka jest prędkość łącza według dostawcy Internetu pobieranie/wysyłanie ? Na pierwszy rzut oka warto się przyjrzeć różnicy pomiędzy kablem i WiFi – pobieranie czterokrtonie nizsze w WiFi – przydałoby się wykonać serię testów – jeżeli wartości bedą się powtarzac wypadało przyjrzeć się bliżej ustawieniom WiFi – typ routera WiFi , pasmo 2.4 MHz czy 5 MHz, tryb wyboru kanału WiFI itp. – wygląda na to że router WiFi albo warunki radiowe ograniczają bardzo jakość po WiFI

 41. michal Luty 18, 2017 07:39

  download 170mb upload 37mb czy to jest ok?

  • Jarosław Maj 1, 2017 23:29

   Jasne że tak! Jaki ping?

 42. Kadan Październik 23, 2016 10:56

  Szarpię się z Orange od wielu lat. Ten artykuł wyjaśnił mi wiele technicznych aspektów.

 43. Robert Sierpień 24, 2016 09:57

  Fajny materiał, polscy użytkownicy internetu powinni korzystać z takiej wiedzy ……. 🙂

 44. marek Maj 22, 2016 18:24

  moje wyniki testu sa ok ?

  download 84 Mb

  upload 12 Mb

  • koko Grudzień 18, 2016 15:17

   no nie wiem
   Download 128Mb
   Up 128 Mb