Przenoszenie numerów do innych sieci: Play na plusie, Plus na minusie.

2017.07.15
Autor: RFBENCHMARK
Podziel się informacją:

 

Przenoszenie numerów do innych sieci: Play na plusie, Plus na minusie. Raport Urzędu Komunikacji za II kwartał 2017

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował raport przedstawiający statystyki przenoszenia numerów w II kwartale 2017 roku. W tym okresie w Polsce ponad 460 236 numerów zmieniło swojego operatora. W bilansie zysków i strat najsłabiej wypadł Polkometel Sp. z o.o., właściciel sieci Plus. Liderem rankingu po raz kolejny został Play. Zanotował jednak trzykrotnie gorszy wynik w porównaniu do poprzedniego kwartału.

Mimo, że Play stracił najwięcej klientów w badanym czasie (126 224) to równocześnie cieszył się popularnością wśród osób, które szukały oferty nowego operatora (145 247). Dzięki temu sieć komórkowa należąca do spółki P4 w bilansie wychodzi na plus i może pochwalić się liczbą klientów wyższą o 19 023 nowych numerów.

Pomimo braku spektakularnych rezultatów, z obecnej sytuacji cieszą się właściciele sieci T-Mobile Polska. Operator ten po raz pierwszy od lat uzyskał neutralny bilans przenoszalności numerów.

Na nasyconym rynku telekomunikacyjnym wyniki przenoszalności numerów pokazują prawdziwą wartość i siłę marki – komentuje Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska. Obecnie T‑Mobile oddaje najmniej numerów, a jednocześnie pozyskuje je od konkurencji dużo skuteczniej niż w 2016 roku. Widzimy wyraźną poprawę bilansu MNP we wszystkich segmentach, co potwierdza rosnącą pozycję T‑Mobile na rynku telekomunikacyjnym w Polsce – podsumowuje prezes zarządu w specjalnie wydanym oświadczeniu.

Jeżeli przypomnimy sobie ujemne wyniki T-Mobile dochodzących do 70 tysięcy utraconych klientóww poprzednich kwartałach to aktualny wynik faktycznie może być rozpatrywany jako sukces.

Co ciekawe, Orange, który przewodzi w czerwcowym rankingu operatorów pod względem jakości usług i prędkości Internetu mobilnego tworzonym przez RFBENCHMARK, nie zapisze poprzedniego kwartału do udanych. Mimo ponad 105 tysięcy nowych klientów, sieć odnotowała także duży odpływ użytkowników.

Źródło: Własne, UKE