Rekordowa liczba nowych użytkowników 4G w Chinach

2017.07.25
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:
Rekordowa liczba nowych użytkowników 4G w Chinach
Chińscy operatorzy mobilni mogą się pochwalić znacznym przypływem nowych użytkowników technologii 4G. W czerwcu ich liczba wzrosła o 20,6 miliona. Nowych klientów zyskały też poszczególne sieci. Największą popularnością w czerwcu cieszyła się sieć China Mobile. Wybrało ją 3,07 miliona osób. To najlepszy wynik spośród wszystkich operatorów działających na terenie Państwa Środka.

Inne sieci także cieszyły się dużą popularnością. China Telecom zyskał 2,83 miliona klientów, a trzeci w stawce China Unicom wzbogacił się o 1,09 miliona nowych subskrybentów.

China Mobile oprócz uznania w oczach abonentów, posiada także największą bazę użytkowników korzystających z technologii 4G. Do standardu czwartej generacji ma dostęp 593,6 milionów abonentów i liczba ta cały czas rośnie. Tylko w czerwcu zwiększyła się o blisko 10,5 miliona. Na drugim miejscu pod tym względem plasuje się China Telecom z bazą 152 milionów użytkowników 4G (wzrost o 4,77 miliona), a na najniższym stopniu podium znalazł się China Unicom. Z usług 4G tego operatora mobilnego korzystało na koniec czerwca 138,8 miliona Chińczyków. W porównaniu z poprzednim miesiącem to wzrost o 5,43 miliona subskrybentów.

Źródło: telecompaper.com