Trwa nabór do trzeciej edycji projektu „Pracownie Orange”

2017.08.26
Autor: Dagmara Bożek-Andryszczak
Podziel się informacją:

Od 10 sierpnia do 8 września trwa nabór zgłoszeń do kolejnej edycji programu Pracownie Orange prowadzonego w ramach działalności edukacyjnej Fundacji Orange.

Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Cyfryzacji, a partnerami społecznymi programu są Fundacja Gerere, Fundacja Dobra Sieć, Fundacja Szkoła Liderów, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” oraz Akademia Młodego Hakera.

Pracownie Orange to program społeczny, którego celem jest tworzenie multimedialnych świetlic w małych miastach i wsiach na terenie całej Polski, aby jak najwięcej mieszkańców miało dostęp do nowoczesnych technologii. Każda placówka jest wyposażona w komputer z bezpłatnym dostępem do internetu, drukarkę ze skanerem, konsolę do gier, telewizor LCD i meble, a jej opiekunowie mogą liczyć na wsparcie merytoryczne ze strony Fundacji Orange. W ramach placówki są również organizowane bezpłatne warsztaty i szkolenia dla mieszkańców.

W ramach programu każda świetlica może wziąć udział w projekcie z zakresu grywalizacji i uczestniczyć w grach edukacyjnych, w których można wygrać atrakcyjne nagrody. Na stronie Pracowni Orange jest również dostępny ranking najlepszy pracowni w ostatnim miesiącu.

W poprzednich edycjach Pracowni Orange powstało 77 multimedialnych świetlic. Natomiast w kolejnej, trzeciej edycji ma powstać dodatkowe 25 placówek. Zgłoszenia z pomysłami na wykorzystanie pracowni mogą składać miejscowości poniżej 40 tysięcy mieszkańców z całej Polski – komisja programu wybierze 64 najciekawsze wnioski, a następnie internauci drogą głosowania wybiorą projekty przeznaczone do realizacji.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Aby wziąć udział w trzeciej edycji Pracowni Orange, należy wypełnić i przesłać formularz dostępny na stronie www.pracownieorange.pl.

Ukryj komentarze
1