5G na Igrzyskach Zimowych w Pjongczang

2018.02.21
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:
5G na Igrzyskach Zimowych w Pjongczang

Cały świat żyje Zimowymi Igrzyskami w Pjongczang kibicując swoim drużynom, śledząc uważnie każdą najnowszą informację. Wśród medali, nagród i wzruszeń warto również zwrócić uwagę na 5G, a dokładnie na europejski i południowokoreański projekt 5GCHAMPION, zaprezentowany przez Leti, instytut badawczy CEA Tech. Podczas niego, w czasie od 20 do 22 lutego, zostanie zademonstrowana pierwsza na świecie platforma 5G.

Czym jest 5GCHAMPION?

5GCHAMPION jest konsorcjum obejmującym 21 uniwersytetów, instytuty badawcze i firmy z Europy i Korei Południowej wspierane przez Komisję Europejską i koreańskie Ministerstwo Nauki i ICT.

Stworzono w pełni zintegrowaną, międzykontynentalną koncepcję sieci 5G, wdrożoną dwa lata przed oficjalnych uruchomieniem sieci 5G w Gyeongung, mieście Gangneung. Turyści odwiedzający ul. Yulgok będą mogli skorzystać z sieci 5G jadąc autobusem 5GCHAMPION pomiędzy obiektami Gangneung. Jeżeli będą chcieli zobaczyć witrynę Oulu w Finlandii, wystarczy, iż skorzystają z okularów wirtualnej rzeczywistości, używając połączenia międzykontynentalnego 5G. Szybkość przesyłania danych w tej sieci komórkowej 5G wynosi 2,5 Gb/s. dla komunikacji satelitarnej oraz algorytmy umożliwiające obsługiwanie 5G „w ruchu” i podróżowanie z prędkością do 500 km / h w pociągach poruszających się z dużą prędkością.

Odbędzie się sympozjum sponsorowane przez Partnerów z UE oraz Korei o tytule „Od wyzwania 5G do prób rozwiązania 5GCHAMPION na IoT Street w pobliżu miejsca olimpijskiego”, odbywające się w Seulu, 23 lutego. Przedsiębiorstwa takie jak Nokia, Orange Japan, Thales Alenia Space, KT, SKT i Samsung dołączą do międzynarodowych instytutów – ETRI i Leti do prezentacji.

Wydarzenie to wspierane przez Koreański Instytut Promocji TIK oraz Ministerstwo Nauki i ICT, a także ambasadę francuską i fińską w Korei ukaże perspektywy i wpływ technologii 5G na przyszłość komunikacji, przemysłu i społeczeństwa oraz wartość współpracy transgranicznej.

źródło: everythingrf.com