5G w Monaco dzięki Huawei

2018.10.06
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
5G w Monaco dzięki Huawei[/rfb_maint_title]

Niespełna po 3 tygodniach partnerstwa Monako z Huawei, możemy oglądać efekty tej współpracy. Uruchomiona została właśnie Monaco Yacht Show, czyli obejmującą cały kraj sieć mobilną 5G.

Ta współpraca ma na celu ukształtowanie oblicza cyfrowej przyszłości Monako. Sieć 5G będzie kluczowym motorem gospodarki cyfrowej i rozwoju inteligentnego miasta. To partnerstwo ułatwi i przyspieszy proces oferowania Monako, najlepszej jakości życia na świecie za pomocą technologii cyfrowej – mówi Martin Péronnet, dyrektor generalny Monaco Telecom.

Owocem podpisanej w Pekinie na początku września umowy jest bezzałogowy statek powietrzny AGG transmitujący na żywo zestaw 360° High Definition do zestawu do rzeczywistości wirtualnej. Potwierdzono, że w najbliższych miesiącach uda się stworzyć sieć obsługującą całe terytorium, będące gotowe na przyjęcie pierwszych smartfonów już w 2019 roku.

Umowa zawarta przez Monaco Telecom i Huawei France and Monaco wpłynie na wiele obszarów. Pozwoli także na realizację projektów związanych z powstaniem Inteligentnych Miast. Umożliwi przede wszystkim rozwój autonomicznych aut, gier interaktywnych a także wpłynie pozytywnie na  transport i służbę zdrowia.

Ten sukces stawia Monako na dobrej pozycji pod względem rozwoju nowych usług i technologii w porównaniu z innymi krajami.

Źródło: http://telecoms.com