Apple zakazane w Chinach!

2018.12.11
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Apple zakazane w Chinach!

Fanów kultowego, nadgryzionego jabłka znajdziemy wszędzie . Chwalą sobie produkty przede wszystkim za dobrą jakość, prostotę i wygodę użytkowania. Wielu „wyznawców Apple” jednym tchem wśród zalet sprzętu stworzonego przez wizjonerskiego Jobsa wymienia także szybkość. Złośliwi twierdz, że jest to również sposób na pewnego rodzaju ukazanie statusu społecznego. Niektórzy po prostu chcą pokazać, że mogą pozwolić sobie na iPhone’a. Obecnie bardzo popularne zdjęcia w lustrze są właśnie robione w taki sposób, by zaprezentować logo producenta telefonu.

W Chinach problem posiadania iPhone’a zostanie „rozwiązany” i nikt już nie będzie musiał przejmować się, iż nie stać go na taki telefon. Podobnie jak wiele innych problemów w Państwie Środka, zostanie to rozwiązane systemowo.

W Chinach nie będzie można już tam kupić tego produktu. Dlaczego? Odpowiedź tkwi w decyzji chińskiego rządu o zakazie sprzedaży i importu produktów Apple. Taki osąd powstał w wyniku wniosku złożonego przez Qualcomm, który utrzymuje iż przedsiębiorstwo naruszyło jego dwa patenty. Producent mikroprocesorów utrzymuje, iż Apple dopuściło się skopiowania rozwiązań związanych z formatowaniem zdjęć, jak również z zarządzaniem aplikacji przez ekran dotykowy.

O jakie modele będzie uboższy rynek chiński? Chodzi o iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X. Nie pojawią się wśród nich także najnowsze modele mające premierę we wrześniu.

Nie jest to pierwszy konflikt pomiędzy dwoma kolosami, w których obie strony ponoszą ogromne straty. Apple nie chce stracić tak dużego odbiorcy, dlatego zamierza odwołać się do tej decyzji, chcąc dalej eksportować tam swoje smartfony.

Źródło: https://www.chinskiraport.pl