Czy w 2018 w Polsce pojawi się Asystent Google?

2018.02.19
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:
Czy w 2018 w Polsce pojawi się Asystent Google?

Asystent Google jest inteligentnym pomocnikiem zaprojektowanym przez Google. Jest kontrolowany głosowo, rozumie kontekst, może reagować w sposób świadomy lub inteligentny i pomaga w koordynacji inteligentnych urządzeń.

Mountain Digital przedstawił podczas trwania News Initatiave w Amsterdamie 38 nowych państw, w których ma się pojawić Asystent Google w 2018 roku. Ponadto, będzie posługiwał się 17 nowymi językami. W planach oprócz krajów skandynawskich i Rosji uwzględniona jest również Polska.

Kiedy możemy spodziewać się asystenta Google w Polsce?

Obecnie możemy korzystać z wirtualnego asystenta w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Japonii, Wielkiej Brytanii oraz Stanach zjednoczonych. W palecie obsługiwanych języków odnajdziemy angielski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, hiszpański oraz portugalski. Planowane rozszerzenie zasięgu Asystenta Google ma objąć nasz kraj do końca 2018 roku.

Uruchomienie asystenta w nowych państwach ma zwiększyć sprzedaż inteligentnych głośników Google Home. Owe głośniki opierają się w głównej mierze na Asystencie Google, dzięki czemu użytkownicy mogą w łatwy i komfortowy sposób sterować inteligentnym sprzętem posiadanym w domu.

źródło: telepolis

Ukryj komentarze
4
 1. UNLOCKFRP Marzec 6, 2018 17:41

  Najsmutniejsze jest to, że wszyscy się dziwią jak on mógł zostać wójtem a jak przyjdzie co do czego to znowu wygra. Ktoś na niego głosuje. Obym się mylił.

 2. chambers Marzec 1, 2018 15:59

  Szkoda w tym wszystkim jest tylko tego że zniszczyli to wszystko co było i nie chodzi tylko o Lubin ale i kolej np do Chocianowa gdyby wytrzymało to wszystko późną komunę i lata 90 może wyglądałoby to inaczej. Nastała era busów i nawet połączenia pks z połączeniami ciężko stoi w tym regionie.

 3. Laurine Luty 25, 2018 21:00

  Thank you for hosting, and have a great week!

 4. wbriegel Luty 23, 2018 20:44

  Autor: Maciej Biegajewski, thanks for the article post.Really thank you! Great.