AT&T liderem 5G?

2018.10.08
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
AT&T liderem 5G?

Przedstawiciele AT&T po spotkaniu w Białym Domu podali do informacji publicznej, iż z racji bycia liderem w 5G w Stanach Zjednoczonych, równocześnie otrzymują pozycję światowego lidera we wprowadzeniu najnowszego standardu technologii.

USA sprawia wrażenie gracza pewnego swojej pozycji w technologicznym wyścigu. Eksperci zaangażowani w rządowe i komercyjne projekty nie boją się o ewentualną utratę przewagi. Zachowują spokój i świadomość potrzeby świadczenia usług na wysokim poziomie. Warto zauważyć, że państwa azjatyckie charakteryzują się jednolitym tempem rozwoju technologii 5G. Z kolei niektóre państwa europejskie również aspirują do globalnej czołówki pionierów 5G. W ich przypadku możemy mówić jednak o zdecydowanie mniejszej skali powodzenia projektów.

Rozpoczął się wyścig, a jeśli zamierzamy go poprowadzić i osiągnąć gigabitowe prędkości, niewielkie opóźnienia i połączenie z ogromną liczbą urządzeń, musimy podjąć odpowiednie kroki i wprowadzić właściwe zasady – skomentował John Thune,  przewodniczący Podkomisji ds. Komunikacji, Technologii i Internetu rządu Stanów Zjednoczonych.

Oczekiwania wobec 5G w Stanach są ogromne: nowa technologia ma zapewnić nowe inwestycje o wartości co najmniej 275 milionów dolarów, wygenerować 500 miliardów dolarów wzrostu gospodarczego i stworzyć 3 miliony nowych miejsc pracy.

AT&T zamierza uruchomić mobilną wersję 5G już w tym roku w 12 miastach. Kolejne 7 zacznie funkcjonować na bazie najnowszych technologii na początku 2019 roku.

Czy realizacja tych planów zagwarantuje USA zwycięstwo w wyścigu?

Źródło: http://telecoms.com/