Australia blokuje sprzęt z Chin

2018.08.31
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:

Australia blokuje sprzęt z Chin

W ostatnim czasie wielkie poruszenie zostało wywołane przez Australię, która uniemożliwiła dostawę sprzętu produkowanego przez chińskie przedsiębiorstwa. Jest to odważny ruch, który wpłynie na relacje pomiędzy oba państwami, mając na uwadze fakt, iż Chiny są największym partnerem handlowym Australii (w 2017 eksport wynosił 29%, zaś import 17,7%).

Australia chce bronić państwo przed „nieuprawnionym dostępem oraz zakłóceniami”. Wraz z nadejściem 18 września 2018 roku wyznaczone zostaną nowe zobowiązania w zakresie bezpieczeństwa, których będą musieli przestrzegać operatorzy telekomunikacyjni. Zmieniona zostaje idea architektury sieci 5G.

Pozwoli to rządowi australijskiemu na posiadanie większego wpływu na rozmieszczenie oraz zarządzanie sieciami telekomunikacyjnymi. Rozszerzy to również zakres dostępu do wewnętrznych operacji oferowanych przez przedsiębiorstwa telekomunikacyjne.

Być może australijski zakaz nie wpłynie to na funkcjonowanie chińskich przedsiębiorstw oraz na ich przychody, lecz firmy obawiać się mogą efektu domina. Może ono spowodować rezygnację ze współpracy z chińskimi dostawcami większej ilości państw Zachodu.

źródło: telecomsnews

Ukryj komentarze
1