Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie

2019.10.01
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie

Internet jest wspaniałym miejscem. Odnajdziemy tu naukę i rozrywkę. Od śmiesznych filmów z kotami do takich, dzięki któremu sami pojmiemy języki programowania. Najmłodsi i młodzież równie chętnie zaglądają do sieci, być może nawet zdecydowanie częściej niż starsze pokolenia, a wiedza pozyskana wsiąka w nich jak w chłonne gąbki. Niestety, nie można myśleć jedynie o pozytywnych aspektach globalnej sieci. Również trzeba pamiętać o tych negatywnych, przed którymi trzeba ochronić młodych użytkowników najszybciej jak się da.

Dlatego dwójka polskich operatorów komórkowych podpisała deklarację utworzoną przez Ministerstwo Cyfryzacji Razem przeciw cyberprzemocy wobec dzieci. Orange i Play zdeklarowały chęć szerzenia bezpieczeństwa w Internecie, przeciwstawienia się hejtom i nienawiści, która jest teraz taka popularna. To również kategoryczne NIE dla cyberprzemocy, nielegalnych treści i patostreamingu,  podczas którego osoby postępują niegodnie, używając przekleństw czy bicia tylko po to, by zyskać większą sławę.

Operatorzy nie zamierzają na tym poprzestać, co potwierdzają ich programy i usługi. Play może pochwalić się Ochroną Internetu, w którym zabezpieczone są płatności, bezpieczeństwo i możliwa jest kontrola rodzicielska. Orange szerzy swoje pozytywne działania w programie Bezpiecznie Tu i tam – gdzie edukuje i chroni najmłodszych i nie tylko.

Oby więcej takich inicjatyw!

Źródło: https://biuroprasowe.orange.pl/