Co będą oznaczać inwestycje Tech Mahindra dla Wielkiej Brytanii?

2018.04.25
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Co będą oznaczać inwestycje Tech Mahindra dla Wielkiej Brytanii?

Tech Mahindra jest indyjskim przedsiębiorstwem zajmującym się usługami informatycznymi. Jego wartość wynosi 4,7 miliarda USD, zatrudnia pracowników w 90 krajach przy posiadaniu 903 klientów na świecie. Firma zapowiedziała wiele nowych inwestycji w Wielkiej Brytanii, ukazując, iż partnerstwo technologiczne między Wielką Brytanią i Indiami pozwoli na rozwój obydwu państw.

Borykający się z licznymi problemami rząd brytyjski potrzebuje wsparcia, które mogą zapewnić mu Indie. Tech Mahindra otworzyło nowe laboratorium badawcze „Makers Lab”, w Adastral Park niedaleko Ipswich we współpracy z BT, nowe biuro w Salford, Greater Manchester a w przyszłości należy spodziewać się programów stażowych w Wielkiej Brytanii.

Jak skomentował dyrektor generalny Tech Mahindra, współpraca brytyjsko-indyjska w zakresie innowacji podparta jest fundamentami wiedzy i umiejętności zarówno rozwiniętych jak i rozwijających się gospodarek w kontekście kształtującej się cyfrowej przyszłości.

Laboratorium Makers jest projektem ukierunkowanym na kilka obszarów, miedzy innymi sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i obliczenia kwantowe, w celu uproszczenia usług obywatelskich i korzystania z nich. Inwestycja składać się będzie strategię Karty TechMNxt, jej globalnego programu do zbadania nowych technologii, takich jak AI, Blockchain, cyberbezpieczeństwo i rozwiązania IoT w infuzji AI.

Istnieje ogromny potencjał kryjący się w tym partnerstwie opartym na badaniach i rozwoju. Możemy tylko przyglądać się, w jaki sposób się to rozwinie.