Co będzie fundamentem 6G?

2019.04.27
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Co będzie fundamentem 6G?

Już niedługo świat wkroczy w 5G. Nowe możliwości, szybkość oraz koordynacja. Marzenie, które jest na wyciągniecie ręki, spełniające się na naszych oczach. A gdyby tak spojrzeć jeszcze dalej, a dokładniej na technologię 6G?

Okazuje się, że naukowcy z Jacobs University w Bremie w Niemczech już to robią! Badają oni z precyzją przyszły standard, jakim będzie szósta generacja sieci. Jaka jest główna diagnoza? Sztuczna inteligencja, która będzie głównym fundamentem 6G. Szacowana szybkość wynosić będzie 1 terabit na sekundę, lecz naukowcy bardziej skupiają się na możliwościach, które daje Al.

Naukowcy przewidują, iż aplikacje obejmować będą monitorowanie i planowanie rynku finansowego, zajmować się będą opieką zdrowotną oraz przewidywaniem zdarzeń w skali, której świat jeszcze nie doświadczył. 6G pozwoli na samo-rekonfigurację kontekstową sieci/węzłów, mniejsze opóźnienia, konfigurację stawek i dostępu oraz samoagregację funkcjonalną/sytuacyjną/pozycyjną.

Specjaliści z wielu zakątków świata głowią się, badają i przewidują jakie będą możliwości 6G. To, co jest pewne, że będziemy zaskoczeni efektem końcowym, na który warto cierpliwe czekać.

Źródło: https://www.telko.in/