#CodeWeek – Europejski Tydzień Kodowania

2017.10.18
Autor: Dagmara Bożek-Andryszczak
Podziel się informacją:

W dniach 7-22 października w całej Polsce odbywają się setki wydarzeń poświęconych nauce programowania dla dzieci i dorosłych.

Przedsięwzięcie jest już organizowane po raz piąty, a jego zeszłoroczna edycja zgromadziła prawie milion uczestników.

CodeWeek jest inicjatywą społeczną pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. To cykl bezpłatnych wydarzeń, podczas których entuzjaści kodowania w różnym wieku mogą wziąć udział w interaktywnych zajęciach, grach i webinariach, aby zdobywać i szkolić nowe umiejętności. Co więcej, CodeWeek jest skierowany do wszystkich, a jego celem jest edukacja w zakresie kodowania zwłaszcza wśród osób, które chcą dopiero zacząć przygodę z programowaniem.

W wydarzeniu można wziąć udział jako uczestnik i zapisać się na jedno z wybranych zajęć na terenie całego kraju lub zostać organizatorem takiego spotkania i stworzyć je w dowolnie wybranej przez siebie lokalizacji. Na stronie koduj.gov.pl można zarówno zgłosić chęć uczestnictwa w CodeWeek, jak i utworzyć organizowane przez siebie wydarzenie. Organizatorzy akcji zapewniają materiały dydaktyczne i scenariusze lekcji, które można wykorzystać w prowadzeniu zajęć i warsztatów.

To nie koniec atrakcji – Państwowy Instytut Badawczy NASK, który wspiera inicjatywę CodeWeek, organizuje w dniach 11-21 października szereg bezpłatnych webinariów poświęconych programowaniu. Są one skierowane do nauczycieli, uczniów, a także całych klas. Aby wziąć w nich udział, nie trzeba umieć programować. Oferta zajęć znajduje się na stronie akademia.nask.pl/codeweek.