Część druga testów 5G Orange w Gliwicach

2018.12.05
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Część druga testów 5G Orange w Gliwicach

Jednym z priorytetów operatorów jest od jakiegoś czasu rozwój wyczekiwanej przez wszystkich technologii 5G. Potwierdzać to mogą działania Orange, który na stacji bazowej w Gliwicach przeprowadza kolejną fazę testów obsługujących najnowszy standard technologii. Jest to kolejny krok w stronę idei Smart City, które Orange krok po kroku wprowadza w życie.

Wprowadzenie 5G będzie rewolucją dziejącą się równocześnie na wielu płaszczyznach – biznesu, logistyki i sektora usług. Brak opóźnień i rozwój sztucznej inteligencji – o tym marzymy. Na co pozwalają testy przeprowadzane na południu Polski? Sprawdzają integrację 5G z siecią Orange, używają modemu i urządzeń sieciowych działających w paśmie 100 MHz na częstotliwości 3,4-3,6 GHz,

Ponadto testowana stacja bazowa w Gliwicach jest zgodna  z międzynarodowymi standardami 5G – Release 15. Działania w trybie „Non Stand Alone”, pozwolą na współpracę dwóch sieci 4G i 5G, co pozwoli na jak efektywniejsze wykorzystanie technologii już dostępnej i przejście na wyższy standard.

Źródło: https://www.telepolis.pl