Czy China Telecom i China Unicom dokonają fuzji?

2018.09.10
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Czy China Telecom i China Unicom dokonają fuzji?

W wyścigu o 5G możemy zdecydowanie wyróżnić dwa państwa, którzy zawzięcie walczą o tytuł pioniera wprowadzenia najnowszego standardu technologii telekomunikacyjnej na rynek komercyjny. Nie trudno się domyślić, że chodzi o Stany Zjednoczone oraz Chiny. Obserwując arenę globalną wciąż dostrzegamy coraz to nowe pomysły płynące z obu stron, które mają pomóc w wygraniu światowego wyścigu.

USA blokowało chińskie ZTE, odcinając dużą cześć przychodów przedsiębiorstwa. Jak mogą na to odpowiedzieć Chiny, by poprawić swoją sytuację? Według Bloomberg, największej na świecie agencji prasowej, można spodziewać się fuzji dwóch państwowych operatorów telekomunikacyjnych – China Telecom i China Unicom, które wspólnie będą dysponowały liczbą około 580 milionów subskrypcji.  Połączenie firm sprawi, iż nowa marka stanie się drugą co do wielkości firmą telekomunikacyjną na świecie. Niepodważalnym numerem jeden jest China Mobile, z siłą 900 milionów subskrypcji.

Za połączeniem dwóch przedsiębiorstw przemawia ekonomia skali oraz niesamowita siła nabywcza jaką uzyskają dzięki fuzji. Rozszerzy to wachlarz możliwości – zwiększone wydatki przeznaczone na badania i rozwój oraz szybkość wdrożenia 5G.

źródło: telecoms.net