Czy doczekamy się pierwszego w Polsce asystenta głosowego?

2018.03.20
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:
Czy doczekamy się pierwszego w Polsce asystenta głosowego?

Trójka uzdolnionych przedsiębiorców – innowatorów: Tomasz Gibas, Maciej Ossowski oraz Jakub Koba, których mogliśmy poznać dzięki projektom Photon Entertainment lub Coders Center, zamierza stworzyć akcelerator dla start-upów Kogifi w ramach którego powstanie system sztucznej inteligencji.

Autorski system sztucznej inteligencji (SI) będzie oparty na pierwszym w kraju polskim asystencie głosowym. Otworzy to przed rodakami wiele możliwości. Jak podkreślają pomysłodawcy będzie można w pełni korzystać z palety opcji asystenta głosowego, które często są niedostępne z racji trudności naszym języku. Dzięki temu osoba korzystająca nie będzie płacić za coś, czego nie ma możliwości użyć. System tworzony jest z myślą o polskim konsumencie – oprócz oczywistej komunikacji w rodzimym języku będzie zintegrowany z lokalnymi serwisami, co zagwarantuje pełną dostępność usług, czego nie może zapewnić konkurencja.

Osoby pilnie śledzące i interesujące się sztuczną inteligencją zapewne przyznają, że to właśnie bariera językowa stanowi największy problem w użytkowaniu asystentów głosowych. Pomysłodawcom projektu zależy na popularyzacji rozwiązania, a tym samym na dotarciu do jak najszerszego grona odbiorców, nie tylko interesujących się nowymi technologiami.

W planach przedsiębiorców Kogifi będzie funkcjonować w modelu subskrypcji, której wielkość odda charakter funkcji dostępnych dla klienta. Spółka chce zaprezentować swój projekt na przełomie czerwca i lipca 2018. Pomysłodawcy aktywnie poszukują partnerów oraz inwestorów, dzięki którym produkt ma szansę uzyskać szeroką gamę funkcjonalności. Prace nad nazwą asystenta oraz nad identyfikacją wizualną wciąż trwają.

źródło: telepolis