Czy Komisja Europejska zezwoli na fuzję T-Mobile i Tele 2?

2018.08.27
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:
Czy Komisja Europejska zezwoli na fuzję T-Mobile i Tele 2?

Komisja Europejska stoi przed ciężką decyzją jaką jest zezwolenie na fuzję holenderskiego T-Mobile z Tele2. Termin ogłoszenia był zmieniany wielokrotnie przez Komisję, tym razem przypada na koniec listopada. Wybór stoi pomiędzy prężnym rozwojem 5G w Holandii a zmniejszeniem liczby infrastrukturalnych operatorów z czterech do trzech.

Operator z grupy Deutsche Telekom stara się przy wykorzystaniu mediów pokazać wachlarz zalet, które przyniesie owa fuzja. Prezes holenderskiego T-Mobile, Søren Abildgaard udzielił mediom kilka nowych obietnic m.in. propozycję ustępstw, które zaproponuje Komisji po zgodzie na fuzję.

Prezes szeroko wypowiada się na temat efektu synergii płynącego z połączenia przedsiębiorstw – umożliwi uruchomienie 5G w Holandii już w 2020, gdy samodzielnie udałoby się tego dokonać T-Mobile 2 lub 3 lata później. Dodatkowo, fuzja pozwoli na zdecydowane poprawienie jakości internetu aż w ok. 500 tys. holenderskich gospodarstwach domowych. Zostaną również uruchomione nowe łącza światłowodowe w wyniku zwiększenia inwestycji na rynku stacjonarnym.

Søren Abildgaard podkreśla, iż ceny usług dla konsumentów nie wzrosną – wzrost cen po trzech latach nie będzie przewyższał inflacji.

źródło: telko.in