Czy to koniec ery laptopów i komputerów?

2018.01.26
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:

Czy to koniec ery laptopów i komputerów?

Coraz częściej, czy to w domu lub w pracy, mając obok telefon i laptop wolimy sięgnąć po telefon, mimo, iż teoretycznie bardziej wygodne jest to drugie urządzenie. Dlaczego tak jest? Jest poręczniejsze, spełnia większość funkcji oferowanych przez urządzenia stacjonarne i z racji, że możemy zabrać go wszędzie staje się niczym przedłużenie naszej ręki.

Według sporządzonego przez Flurry raportu „State of mobile” w roku 2017 przeciętny Amerykanin spędzał ponad 5 godzin dziennie na korzystaniu ze smartfona. Co więcej, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska, Olaf Krynicki przewiduje iż w ciągu 5-7 lat smartfony na stałe zastąpią laptopy i komputery stacjonarne w codziennym użytkowaniu.

Przeczytaj też: Internet mobilny w Polsce – wielkie podsumowanie 2017 roku!

Przeczytaj też: Który operator ma najszybszy Internet mobilny? Ranking RFBenchmark – grudzień 2017

Smartfony zastąpią laptopy i komputery – skąd takie prognozy?

Wystarczy spojrzeć choćby na ilość wzrastającą ilość generowanych danych – w ciągu ostatnich 5 lat wzrosła aż 18-krotnie, uzyskując wyniki ponad 7 eksabajtów każdego miesiąca.

Co więcej zmienia się model pracownika, który nie potrzebuje do wykonania pracy stałego miejsca, lecz woli wykonywać swoją pracę zdalnie, z jakiegokolwiek miejsca na Ziemi. Raport sporządzony przez CSS Insight na zlecenie firmy Samsung ukazuje, iż w krajach rozwiniętych ponad 1/3 pracowników, to osoby wykonujące swój zawód mobilnie.

Ciągły rozwój smartfonów oraz technologii, wchodzący na coraz wyższy poziom oferujący jeszcze bardziej zaawansowane funkcje sprawi, iż obecnie użytkowane do pracy urządzenia staną się nieatrakcyjne i mało wygodne w porównaniu z bezpiecznymi smartfonami, oferującymi dostęp do plików i sieci firmowych jak i również narzędzi do wykonywania zawodu.

źródło: PAP