Czy w 2018 spędzimy online 1 miliard lat? Nowy raport GlobalWebIndex

2018.02.04
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:

Czy w 2018 spędzimy online 1 miliard lat? Nowy raport GlobalWebIndexu?

Wychodząc z domu w pośpiechu zabieramy dokumenty, portfel, klucze i … No właśnie. Potrafisz wyobrazić sobie dzień, gdy zapomnisz swojego smartfona?

Czy na całym świecie ludzie odczuwają tak samo dużą potrzebę korzystania z urządzeń mobilnych? Opublikowany w styczniu 2018 nowy raport odnośnie stanu rynku cyfrowego, mobile i social media odpowiada na wiele pytań związanych z naszymi nawykami dotyczącymi technologii mobilnej.

Dzięki smartfonom, które dają możliwość korzystania z Internetu w każdej chwili większość populacji jest online. W 2017 pojawiło się 250 mln nowych internautów. Afryka zajmuje pierwsze miejsce jeżeli chodzi o tempo wzrostu nowych użytkowników z wynikiem 20% (r-r).

Kluczowe informacje zawarte w raporcie:

  • Liczba internautów w 2018 r. to 4,021 mld, co stanowi wzrost o 7 proc. rok do roku.;
  • Liczba użytkowników mediów społecznościowych w 2018 r. wynosi 3,196 mld, co stanowi wzrost o 13 proc. rok do roku;
  • Liczba użytkowników telefonów komórkowych w 2018 r. wynosi 5,135 mld, co stanowi wzrost o 4 proc. rok do roku

 

Średnio na smartfonie mamy zainstalowane 80 aplikacji, a korzystanie z nich dziennie pochłania nam aż 2 godziny! Dane z GlobalWebIndex pokazują, iż średnio użytkownik spędza online 6 godzin. Jeżeli zsumujemy to z 4 miliardami użytkowników Internetu na świecie, to w 2018 spędzimy online w sumie 1 miliard lat!

Na czym scrollujemy Facebooka, czyli co właściwie nosimy w kieszeni? 

Ciekawie prezentują się nasze preferencje dotyczące urządzeń mobilnych i systemów operacyjnych. Najczęściej wykorzystywanym systemem jest Android (73,5%), który wyprzedza iOS (19,9%) i inne systemy (6,6%). Najchętniej użytkownicy sieci sięgają po smartfony (52%), później po komputery (43%), zaś po tablety jedynie bardzo mała grupa osób (4%).

Rynek cyfrowy w Polsce

Polska na tle Europy wypada bardzo podobnie jeżeli chodzi o rynek cyfrowy. 78% społeczeństwa korzysta z Internetu, połowa aktywnie udziela się w social media, a 37% używa do tego smartfonu. Aktualnie ilość przypadającej karty sim na jednego mieszkańca Polski wynosi 1,3 karty!

rynek mobilny na świecie

źródło: mobiRank, GlobalWebIndex