Deutsche Telekom wprowadza 6 anten 5G w sercu Berlina

2018.05.03
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:
Deutsche Telekom wprowadza 6 anten 5G w sercu Berlina

Rywalizacja o wprowadzenie 5G ciągle trwa! Giganci prześcigają się w inicjatywach i inwestycjach. Każde z ważnych przedsiębiorstw zamierza przypisać ten sukces właśnie sobie – na świecie przodują Chiny oraz USA, w Europie to Niemcy dążą do  bycia liderem we wprowadzeniu najnowszego standardu technologii.

Deutsche Telekom, największe przedsiębiorstwo telekomunikacyjne w Niemczech i największy operator na terenie Unii Europejskiej, podejmuje liczne działania wdrożeniowe. Jednym z nich jest instalacja komercyjnych anten 5G w samym sercu stolicy Niemiec, Berlinie.

Gromada – tak właśnie są nazywane anteny zgodne z 5G NR – trzy zostały postawione na Leipziger Straße, a trzy kolejne na Winterfeldtstraße. Sześć anten jest już gotowe do działania, czekają jedynie na dostosowanie infrastruktury najnowszej technologii. Transmisje wykorzystują pasmo 3,7 GHz w ramach licencji testowej. Deutsche Telekom już teraz ogłasza, iż jest to pierwsze europejskie połączenie danych 5G za pośrednictwem na żywo.

Jak mówi członek zarządu DT ds. Technologii i innowacji, Claudia Nemat, jest to kolejny krok zapewniający wdrożenie 5G do 2020 roku. Wprowadzenie anten w Berlinie jest kolejnym etapem, dzięki któremu wizja 5G ze zwiększoną mobilnością, dużą szybkością i niskim opóźnieniem staje się realna.

– Nowe radio 5G w Berlinie jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku 5G dla wszystkich. – powiedział Walter Goldenits, dyrektor techniczny w Telekom Deutschland podkreślił wagę anten 5G, ukazujących wyniki testów oraz będące fundamentem 5G w momencie pojawienia się smartfonów obsługującym najnowszy standard technologii mobilnej.

źródło: telecoms.com