Dlaczego Sony najlepiej radzi sobie na rynku?

2019.10.20
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:

Dlaczego Sony najlepiej radzi sobie na rynku?

Firmę Sony każdy chyba kojarzy. Raczej nie jest już największym graczem i rynkowym gigantem, ale wciąż jest obecna, znana i oczywiście ma wielu swoich fanów. Może nie co Apple, Samsung lub Huawei, ale to nadal spore grono sympatyków.

Ku zdziwieniu wielu, to właśnie Sony radzi sobie najlepiej na rynku wygrywając potyczki z konkurencją. Powodem są aparaty. Obecnie mało jest telefonów z jednym aparatem, zaś o ilości można mówić wiele dzięki iPhone 11 od Appla, który podbija serca użytkowników.

Sony zajmuje się produkcją sensorów wykorzystywanych przez większość firm. To właśnie dział zajmujący się tworzeniem aparatów wiedzie przedsiębiorstwo. Lepiej zobrazują to liczby. Pierwszy kwartał produkcji sensorów to zysk w wysokości 455,4 mln dol. czyli o 70 % więcej niż w tym okresie rok wcześniej. A to są wyniki jeszcze przed ugryzionym jabłkiem z numerem 11, a do tego smartfona potrzebne są aż 3 aparaty, więc Sony wyjdzie tylko na tym lepiej.

Jak widać nie zawsze trzeba wyskakiwać z lodówki i mieć potężny budżet marketingowy, by sobie tak dobrze radzić. Wystarczy w zupełności dostarczać to, co jest faktycznie potrzebne na rynku.