Dlaczego Xbox ma problemy z VR?

2018.06.26
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:

Dlaczego Xbox ma problemy z VR?

Mamy rok 2018. Technologia wciąż się rozwija, a co chwila zaskakują nas informacje na temat zadziwiających innowacji. Co ciekawe, problemy z postępem technologicznym ma firma Microsoft, która nie może skutecznie włączyć technologii VR do jednego z jej sztandarowy projektów – platformy Xbox.

Jak pokazują badania IDC, sprzedaż konsoli spadła o 30,5% r-r w stosunku do pierwszego kwartału. Jak skomentował to Mike Nichols,  dyrektor ds. Marketingu w Microsoft w wywiadzie dla Gamesindustry: „Nie mamy żadnych planów dotyczących konsol Xbox w wirtualnej rzeczywistości lub mieszanej rzeczywistości. Nasza perspektywa była i nadal jest taka, że ​​komputer jest prawdopodobnie najlepszą platformą dla bardziej realistycznych VR i MR. Jako otwarta platforma umożliwia szybszą, szybszą iterację. Istnieje wiele firm inwestujących w nią po stronie sprzętowej i związanej z treścią lub w połączeniu z nią.”

Dla firmy Microsoft ważne są doświadczenia, których można doświadczać poprzez użytkowanie telewizora. Jest to o tyle niepokojące, iż wpływ komputerów osobistych na życie konsumentów spada.

Entuzjaści VR w reklamach oraz social media podkreśla, że to właśnie telewizja jest najlepszą możliwością dla VR. W większości reklam promujących wirtualną rzeczywistość można dostrzec telewizor, salon oraz rodzinę, wspólnie spędzającą czas. Mimo to Xbox powinien rozważyć, czy to właśnie to jest najodpowiedniejszą opcją dla tej technologii.

źródło: telecomnews