Ericsson i Singtel łączą siły przy wprowadzaniu 5G

2018.07.24
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Ericsson i Singtel łączą siły przy wprowadzaniu 5G

Walka o zaszczytny tytuł lidera wdrożenia technologii 5G wciąż się toczy. Chcąc sprostać temu wyzwaniu wiele dużych przedsiębiorstw postanawia połączyć siły, by osiągnąć przewagę konkurencyjną. Obecnie możemy obserwować połączenie sił przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego z Singapuru – Singtel oraz Ericssona.

Przedsiębiorstwa zapowiadają, ze wyczekiwane przez wszystkich pierwsza sieć 5G pojawi się w ostatnim kwartale tego roku. Na lokalizację wybrano centrum naukow0-biznesowe Bueno Vista. Projekt, przy współpracy singapurskiego urzędu ds. rozwoju mediów informacyjnych (IMDA), ukierunkowany będzie na zwiększenie szybkości szerokopasmowego Internetu mobilnego oraz komunikacji o jak najmniejszym opóźnieniu.

Jak komentuje Mark Chong, dyrektor ds. Technologii w Singtel, widzi on potencjał rozwojowy w branżach cyfrowych możliwy dzięki 5G oraz umocnienie pozycji konsumentów dzięki innowacyjnym aplikacjom. Również Martin Wiktorin, dyrektor firmy Ericsson w Singapurze, Brunei i na Filipinach docenia potencjał przedsięwzięcia, mówiąc o kluczowej roli w rozwoju technologii 5G. –Wierzymy, że 5G odegra kluczową rolę w cyfrowej transformacji gospodarki singapurskiej. Demonstrowanie możliwości tego wydarzenia będzie katalizatorem zaangażowania w przedsięwzięcia w Singapurze – komentuje Wiktorin.

Plany zostały przedstawione na wydarzeniu Ericsson Bringing 5G to Life, w czasie którego można było zobaczyć wykorzystanie technologii 3D Augmented Reality (AR), pozwalającą uczestnikom na interakcję z wirtualnymi obiektami, w czasie rzeczywistym.

źródło: telecoms.com