Ericsson rozszerza współpracę z Wind Tre

2018.07.09
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:

Ericsson rozszerza współpracę z Wind Tre

Jak zdobyć przewagę konkurencyjną w rywalizacji o wdrożenie sieci 5G? Recepta jest bardzo prosta. Przedsiębiorstwa telekomunikacyjne muszą starać się pozyskiwać jak najwięcej sojuszników oraz międzynarodowych partnerów. Jednym z najświeższych przykładów może być Ericsson, który ujawnił oficjalną informację o wygranej transakcji z Wind Tre we Włoszech.

Kilka dni wcześniej podano informację o zdobyciu przez szwedzkie przedsiębiorstwo 600 milionów euro, które miały zostać przeznaczone na dostawę stacji bazowych włoskiemu operatorowi Wind Tre. Jak się okazało, nastąpiło to kosztem ZTE (jednej z największych chińskich firm telekomunikacyjnych, obecnie borykającej się z problemami związanymi z odszkodowaniem dla Stanów Zjednoczonych za łamanie praw).

Jak skomentował to Arun Bansal, szef rynków Europy i Ameryki Łacińskiej w firmie Ericsson, partnerstwo z Wind Tre przyniesie najlepsze rozwiązania dostępu radiowego na rynku do życia w ich ogólnokrajowej sieci. Będzie to gwarancja wygody użytkowania oraz obsługi dużej ilości danych przy niskim opóźnieniu.

Owe działania powiększają zakres sieci rdzeniowej zdobytej w kwietniu przez Ericsson w Wind Tree. Umacnia to więź łącząca przedsiębiorstwa, wzmacniając pozycję szwedzkiego przedsiębiorstwa jako dostawcy zestawów wchodzących w erę 5G, pozwalającą na sprawdzenie sprzętu obsługującego najnowszą technologię.