eSim – wspólne przedsięwzięcie Tele2 i Microsoft

2018.07.05
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:

eSim – wspólne przedsięwzięcie Tele2 i Microsoft

Microsoft próbuje wejść na rynek mobilny poprzez współpracę ze szwedzkim operatorem komórkowym Tele2, dając możliwość korzystania z kart eSim w oparciu o system Windows 10.

Wielu operatorom nie podoba się koncepcja eSim, przez którą stracą bezpośredni kontakt z klientami. Był on budowany przez przedsiębiorstwa latami, a ważnym elementem tego procesu była sprzedaż fizycznych kart SIM. Karty eSim wprowadzone po raz pierwszy przez Tele2, pozwalają na zmianę operatora bez odwiedzania sklepu detalicznego.

Umowa przedsiębiorstw ma wiele obustronnych zalet. Jeżeli chodzi o Tele2, pierwszą z korzyści jest pierwszeństwo we wprowadzeniu na rynku innowacji, która w przyszłości może być bardzo dochodowa. Operator zyskuje również nowe źródło przychodów na mobilny internet szerokopasmowy. Microsoft zaś będzie miał okazję na dochodowy biznes po nieudanych próbach w przeszłości.

Całe przedsięwzięcie będzie wartościowym testem na wewnętrznym rynku korporacyjnym. W jego realiach komputery osobiste są wciż podstawowymi urządzeniami. Mimo początkowych ograniczeń na rynku tabletów i smartfonów, gdzie większość urządzeń opartych jest na systemie iOS oraz Android, daje to szansę sprawdzenia nowych możliwości przed wyjściem na pozostałe rynki. Wtedy szykowany przez Microsoft i Tele2 produkt będzie dojrzały i gotowy.

źródło: telecoms.com

Ukryj komentarze
1