Fotel, który blokuje 5G

2020.01.23
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:

Fotel, który blokuje 5G
 

Większość z nas jest już uzależniona od urządzeń mobilnych. Dane wskazują, że średnio sięgamy po smartfona 110 razy w ciągu dnia. Najbardziej zaawansowani “smartffonoholicy” nawet dziewięć razy częściej! Kulminacja uzależnienia technologicznego być może przypadnie na erę powszechnego dostępu do standardu 5G. Aby bronić się przed tym zjawiskiem powstał projekt fotelu blokującego zasięg. 

Fotel Offline to projekt autorstwa Agaty Nowak. Ma pomóc ludziom zmęczonym i wrażliwym na bodźce transmitowane za pomocą urządzeń mobilnych. Innowacyjny mebel ma pomóc w wyciszeniu i skupieniu w pracy. 

Fotel został zaprojektowany przez Agatę Nowak i szybko zyskał uznanie topowych mediów designerskich i technologicznych. Projektantka zaprezentowała go również szerszej publiczności podczas Milan Design Week.

Koncept fotela pozwalającego obronić się przed zgubnym (w sensie zaburzania koncentracji) wpływem 5G zyskał na popularności w momencie, gdy pojawiły się grupy osób wieszczące kataklizm wynikający z wdrożenia technologii 5G. Ma to być idealne schronienie przed, podobno, niebezpieczną technologią.

Obawy nie zostały jak dotąd potwierdzone przez badania, jednakże krytyków 5G nie brakuje. To wpłynęło także na liczbę sympatyków projektu fotelu online i wzrost popularności tej idei w sieci.