Francja: Orange rozpoczyna współpracę z Google

2018.10.16
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Francja: Orange rozpoczyna współpracę z Google

Oczy ekspertów i obserwatorów rynku skierowane są na Francję, gdzie współpracę nawiązały dwa czołowe przedsiębiorstwa technologiczne – Orange oraz Google. Cel Google jest powszechnie znany. Chodzi o jak największy zasięg stworzonej infrastruktury.

Częścią tej strategii będzie umieszczenie ważnych elementów infrastruktury sieciowej w Europie. Francja będzie odbiorcą transatlantyckiego kabla Google Dunant. Oczekuje się, że zakończenie inwestycji zakończy się za dwa lata. Czym jest Dunant? Jest to pierwsza prywatna inwestycja Google na Atlantyku o długości 6600 km. Umożliwi połączenie zachodniego wybrzeża Francji z północną Virginią w USA.

To nie pierwsza taka inwestycja Orange. Francuskie przedsiębiorstwo do tej pory za pomocą konsorcjów zainwestowało w ponad 40 kabli podmorskich, z czego duża część przyjmuje Google jako jedynego inwestora. Gigant z Mountain View tym samym wzmacnia swoją pozycje, mając znaczną kontrolę nad przepustowością oraz trasą kabla.

Jestem dumny, że Orange nadal jest światowym liderem w inwestowaniu, wdrażaniu, utrzymywaniu i zarządzaniu tak ważną infrastrukturą. Google jest głównym partnerem Orange, a ten projekt odzwierciedla ducha naszych relacji – istotę i konieczność inwestycji w sieć kabli podmorskich podkreśla Stéphane Richard, dyrektor generalny Orange.

źródło: telecoms.com