Hongmeng Huawei przerósł wszelkie oczekiwania

2019.08.10
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Hongmeng Huawei przewyższył wszelkie oczekiwania

Wpisanie Huawei na czarną listę w Stanach Zjednoczonych przez prezydenta Trumpa wciąż odbija się echem w świecie polityki i technologii. Konflikt przybierał różne fazy. Mieliśmy wybuch kryzysu, przez tymczasowe wygaśnięcie i uspokojenie, aż do obecnego momentu, który jest definitywnym końcem współpracy.

Może się wydawać, że Huawei dramatycznie ucierpi tracąc tak wielkiego partnera handlowego, producentów i (co najważniejsze) Androida, najpopularniejszy mobilny system operacyjny. Jednak chiński gigant jest na to bardzo dobrze przygotowany. Gigant z Dalekiego Wschodu z całą pewnością odrobił lekcje, a efekt jego pracy domowej to nowy system operacyjny Hongmeng/Harmony OS.

Co więcej, Harmony OS Huawei przerósł wszelkie oczekiwania, ponieważ nie jest jedynie systemem mobilnym mającym zastąpić Androida na smartfonach Huawei. Jest to system, który będzie dostępny na wszystkich urządzeniach: smarftonach, telewizorach, pralkach, lodówkach, routerach i smart-zegarkach.

Cały sprzęt domowy i elektronika będą obsługiwane jednym systemem. Robi wrażenie, prawda? W końcu nawet Microsoftowi się to nie udało. Teraz musimy poczekać i zobaczyć jak przyjmie to świat. Być może zakaz nałożony przez USA wyjdzie Chinom tylko na plus.

Źródło: https://antyweb.pl/huawei-harmonyos-microsoft/