Huawei odrzucony przez kolejne państwo!

2018.09.18
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:

Huawei odrzucony przez kolejne państwo!

Usługi przedsiębiorstwa Hauwei zostały odrzucone początkowo przez Australię, następnie ukazał się raport GB Times, w którym okazało się, iż Japonia również nie chce korzystać z chińskiego sprzętu. Teraz do listy państw możemy dołączyć także Koreę Południową.

Jak podają informacje na stronie internetowej ZDNet, przedsiębiorstwami, które preferuje SK Telecom przy współpracę z projektem wdrożenia najnowszej technologii, 5G jest Ericsson, Nokia oraz Samsung. SK Telecom tłumaczy, iż dokonał długiej, wielopłaszczyznowej oceny przed wyborem i wybrała trzy firmy ze względu na wiodącą technologię, wspieranie ekosystemu i powody finansowe.

Mimo, iż oficjalnie rząd Korei Południowej nie zbanował sprzętu Huawei, to powyższe decyzje w znacznym stopniu wpłyną na handel z chińskim producentem technologii. W kuluarach mówi się, że nie chodzi już tylko i wyłącznie o uzyskanie najlepszego sprzętu zgodnego ze standardem 5G, zaś gra toczy się także o cele polityczne, czyli wykluczenie Huawei przez sojuszników Stanów Zjednoczonych.

źródło: telecoms.com