Ile pieniędzy na badania i rozwój wydają telekomy?

2017.11.02
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:
Ile pieniędzy na badania i rozwój wydają telekomy?


Okazuje się, że firmy telekomunikacyjne nie przeznaczają dużych funduszy na badania i rozwój. Najwięcej środków finansowych na ten cel przeznacza Nippon Telegraph and Telephone Corporation. Japoński operator wydał na ten cel 2,1 mld dolarów. Tak wynika z raportu „The 2017 Global Innovation 1000 study” przygotowanego przez firmę doradczą Strategy&.

Według analiz firmy wchodzącej w skład PricewaterhouseCoopers (PwC) drugie miejsce biorąc pod uwagę wydatki na R&D zajął amerykański AT&T, a trzecie niemiecki Deutsche Telekom. W czołowej piątce notowane są jeszcze przedsiębiorstwa telekomunikacyjne z Hiszpanii (Telefonica) oraz włoski operator Telecom Italia. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze Orange i BT Group.

Telekomy z Top10 wydają na badania i rozwój mniej pieniędzy niż 5 lat wcześniej. Dotyczy to także liderującej firmie Nippon Telegraph and Telephone Corporation. Wśród operatorów telekomunikacyjnych, którzy wydają najwięcej funduszy na B+R Telecom Italia posiada najwyższy udział nakładów w przychodach (4,1%). Inni operatorzy działający na europejskim rynku na badania i rozwój wydają od 1,4% przychodów (Deutsche Telekom) do 2,7% (BT).

Szczegółowy raport dostępny jest na stronie Strategy&

źródło: telko.in, Strategy&