Intel wyjawia plany przed rozpoczęciem Mobile World Congress.

2018.02.23
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:

Intel wyjawia plany przed rozpoczęciem Mobile World Congress

Mobile World Congress to światowe targi telekomunikacyjne, na których prezentowane są urządzenia mobilne oraz najnowsze technologie. Najważniejsze wydarzenie świata technologii mobilnych organizowane jest przez GSM Association od przeszło 30 lat, zmieniając swoją lokalizację i zrzeszając tysiące osób z całego świata. Tegoroczna edycja po raz kolejny odbywa się w Barcelonie i właśnie tam dowiemy się najnowszych wiadomości o infrastrukturze mobilnej 5G.

Intel pokaże technologię 5G?

Intel zdradził tuż przed targami jakie tematy zostaną poruszone na MWC. Technologiczny gigant zaprezentuje m.in urządzenie „wszystko w jednym” obsługujące technologię 5G, w ramach której Intel współpracuje z takimi gigantami jak: Windows, Dell, HP, Lenovo oraz Microsoft. Główny cel to dostarczenie produktów na rynek do końca przyszłego roku.

Wspomniane systemy będą zasilane przez mający w listopadzie premierę modem 5G – XMM 8060. Z racji krótkiego terminu premiery, modem pozostaje nadal w fazie koncepcji. W rozmowie z TechCrunch Murthy Renduchintala, prezes Intel i dyrektor ds. technicznych, wyjaśnił, iż zarządzanie cyklem hype wokół 5G jest wciąż działaniem równoważącym. Poczynania Intel ciągle ewoluują, dopasowując się do wizji, której ludzie oczekują od całkowitej mobilności. Rozwój telefonów uparcie dąży w stronę dostępnych na rynku produktów 5G.

Co dziwne, Murthy określa swoje przedsiębiorstwo słowami „słabe”, co może dziwić, biorąc pod uwagę ubiegłoroczny przychód w wysokości 62 miliardów dolarów, aczkolwiek w światowym wyścigu do 5G nie można być pewnym swojej pozycji.

Spektrum możliwości i precyzja – atuty Intela?

Intel na MWC zamierza zaskoczyć spektrum możliwości oraz precyzją, którą dostarczy w 5G. Urządzenia mobilne będą częścią gry firmy. Intel podkreśla o agresywnym nacisku na wciąż rosnący rynek chiński. Chcąc rozwinąć pojawienie się w chińskim ekosystemie telefonicznym Intel i Unigroup Spreadtrum oraz RDA nawiązały współpracę w celu opracowania wachlarza produktów 5G na platformach mobilnych, łącząc modemy Intel 5G z technologią procesorów aplikacji Spreadtrum.

Godziwym rywalem światowego przedsiębiorstwa jest dobrze znany gigant – Qualcomm, wzorowo realizujący i dostarczający światowej klasy rozwiązania. Mimo ogólnej opinii, iż Intel jest postrzegany jako przegrany w wyścigu o zaszczytne pierwsze miejsce odnośnie 5G, zamierza wykorzystać swoje doświadczenie na rynku, inwestując i wdrażając technologię na poziomie, który sprawi, iż Qualcomm zmierzy się z Intel jak równy z równym.

źródło: techcrunch