Internet bez granic – poznaj polski router XOXO WiFi 

2018.12.06
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Polski router XOXO WiFi

Kiedy zapytamy podróżnika, i to niekoniecznie cyfrowego nomady, co jest największym problemem w czasie zwiedzania, często odpowiedzią, którą usłyszymy będzie Internet. A właściwie, żeby być skrupulatnym należy powiedzieć –  brak Internetu.  Żyjemy w końcu w czasach FOMO (fear of missing out), gdy podzielenie się zdjęciem z egzotycznego kraju jest jedną z najważniejszych potrzeb. Okazuje się, że jest rozwiązanie na bolączkę dostępu do globalnej sieci z każdego miejsca na świecie. Jest nią XOXO WiFi z Łodzi.

Internet bez granic prosto z Polski

Wszystko zostało zapoczątkowane przez Start-up Polish WiFi, pomagający obcokrajowcom w łączeniu się z Internetem. Innowatorzy nauczeni swoimi doświadczeniami zdecydowali się pójść krok (a nawet dwa!) dalej i rozprzestrzenić swój pomysł na cały świat.

Obecnie XOXO WiFi działa w ponad 130 krajach. Jak mówi współzałożycielka projektu wiązało się to z wieloma wyrzeczeniami, włożonym kapitałem własnym oraz długotrwałymi negocjacjami odnośnie ceny.

Do routera Xoxo WiFi można podłączyć się pięcioma urządzeniami. Jest to proste urządzenie, automatycznie łączące się z najlepszą siecią w danym miejscu. Router sam przełącza nas na najsilniejsze połączenie.

Co cieszy właścicieli w rozwoju start-upu nie przeszkodziło wprowadzenie dyrektywy unijnej „Roam like at home” znoszącej na terenie UE roaming.

Źródło: https://mambiznes.pl