Jak Huawei radzi sobie z kryzysem?

2019.10.23
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Jak Huawei radzi sobie z kryzysem?

O Chinach i Stanach Zjednoczonych oraz ich wzajemnych stosunkach dużo już pisaliśmy. Od wielu miesięcy cały świat przygląda się konfliktowi pomiędzy tymi mocarstwami. Prezydent USA Donald Trump podjął decyzję o nałożeniu na chiński Huawei zakazu handlu spowodowanego niebezpiecznym sprzętem, który dostarcza. Wiąże się to z brakiem możliwości korzystania ze sklepu Play, używania Google czy programów Microsoft przez chińskiego producenta.

Można by się założyć, że przedsiębiorstwo z Dalekiego Wschodu ucierpi przez tę polityczną decyzję. W końcu utrata tak wielkiego partnera i nieufność innych państw sojuszniczych musi spowodować straty. Jednak oficjalne źródła podają zupełnie odmienne informacje. Jak więc Huawei radzi sobie z kryzysem?

Najlepiej zobrazuje to raport od samego przedsiębiorstwa, w którym Huawei podaje informacje na temat trzech kwartałów 2019. W tym czasie Huawei odnotował 86 mld dolarów amerykańskich przychodu, czyli prawie 25% więcej niż w 2018. Zysk netto to 8,7% przychodów firmy.

Wszystko dzięki wdrożeniom 5G, infrastrukturze ICT oraz wdrożonym nowym technologiom. 60 podpisanych umów na komercyjne 5G, 400 000 stacji bazowych i 700 nowych miast partnerskich to dorobek Huawei. Liczby, które na każdym robią spore wrażenie. W efekcie firma bardzo dobrze prosperuje, dodatkowo sprzedając coraz więcej urządzeń, w tym smartfonów, tabletów i komputerów.

Źródło: http://rpkom.pl