Jak sprawdzić szybkość internetu stacjonarnego? Skorzystaj z MiernikInternetu.pl!

2017.11.15
Autor: Maciej Biegajewski
Podziel się informacją:
Jak sprawdzić szybkość internetu stacjonarnego? Sprawdź na MiernikInternetu.pl!

RFBenchmark uruchomił test prędkości internetu stacjonarnego. Do wykonywania pomiarów służy dedykowana strona www.MiernikInternetu.pl. Sprawdzenie jakości i prędkości internetu nie wymaga instalacji dodatkowych aplikacji, wystarczy jedynie przeglądarka internetowa.

Szybkość internetu w Polsce – jak prezentujemy się na tle innych krajów?

Polska wypada dość blado na tle innych krajów, jeżeli chodzi o średnią prędkość łączy stacjonarnych. Według raportu firmy Akamai w I kwartale 2017 roku mieszkańcy Polski mogli korzystać z internetu stacjonarnego o szybkości 12,6 Mb/s. To plasuje nasz kraj dopiero na 41. miejscu w światowym rankingu. Portal PC World szacuje, że rzeczywista szybkość internetu stacjonarnego wynosi w Polsce około 80% prędkości deklarowanej w ofertach operatorów.

Już wkrótce sytuacja może się zmienić na korzyść użytkowników. Zgodnie z nowym prawem unijnym dostawcy usług internetowych będą mieli obowiązek umieszczania w umowach informacji na temat prędkości transmisji danych. W przypadku sieci stacjonarnych jest to prędkość minimalna, zwykle dostępna oraz maksymalna. Użytkownik będzie miał prawo do przedterminowego rozwiązania umowy w przypadku, gdy przeprowadzone testy sieci wykażą różnicę między wartością oferowaną, a rzeczywistą prędkością internetu.

Czym jest MiernikInternetu.pl?

Aplikacja RFBenchmark umożliwiała do tej pory pomiary jakości i prędkości internetu mobilnego. Był to pierwszy krok do realizacji celu, którym jest rozwój transparentnego rynku usług telekomunikacyjnych. Teraz przyszedł czas na następny etap, czyli narzędzie umożliwiające pomiar prędkości internetu stacjonarnego.

Miernikinternetu.pl to proste i przejrzyste rozwiązanie, które za pomocą jednego kliknięcia pozwala sprawdzić najważniejsze parametry internetu stacjonarnego. Usługa online stworzona przez twórców RFBenchmark weryfikuje:

  • ping (wartość opóźnień przesyłania najmniejszej możliwej ilości danych podawana w milisekundach (ms) – im niższa wartość, tym lepszy wynik)
  • średnią prędkość pobierania (prędkość pobierania danych z Internetu podawana w megabitach na sekundę (Mb/s) – im wyższa wartość, tym lepszy wynik),
  • średnią prędkość wysyłania plików (prędkość wysyłania danych  podawana w megabitach na sekundę (Mb/s) – im wyższa wartość, tym lepszy wynik)

 

jak sprawdzić prędkość internetu stacjonarnego

 

Dostęp do informacji na temat rzeczywistej jakości i prędkości internetu stacjonarnego pomoże konsumentom w podejmowaniu świadomych decyzji odnośnie wyboru oferty dostawców usług internetowych.

Jak sprawdzić szybkość internetu za pomocą MiernikInternetu.pl?

Sprawdzenie prędkości internetu stacjonarnego za pomocą naszego portalu jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy, że wejdziesz na stronę www.MiernikInternetu.pl i klikniesz przycisk “ROZPOCZNIJ TEST”. Nasze narzędzie w czasie rzeczywistym wykona odpowiedni test, a Ty będziesz mógł śledzić na bieżąco cały proces za pomocą interfejsu.

SPRAWDŹ, JAK SZYBKI JEST TWÓJ INTERNET STACJONARNY! 

 

Jak sprawdzić szybkość internetu

Jak sprawdzić szybkość internetuJak sprawdzić szybkość internetu

Ukryj komentarze
1
  1. Marecki26 Marzec 13, 2018 20:19

    Ja korzystam z http://www.predkosc.pl pokazuje bardzo dokładne dane imo. Sprawdziłęm kilka checkerów nieraz spore rozbierzności.