Jak wygląda stan wdrożenia 5G w Hongkongu?

2018.11.24
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Jak wygląda stan wdrożenia 5G w Hongkongu?

Przenieśmy się teraz na chwilę do orientalnej Azji, by przyjrzeć się zachodzącym tam zmianom oraz rozwojowi technologii 5G. Jesteśmy w jednym z najbardziej zaludnionych miast na świecie – Honkongu, gdzie trzeci co do wielkości operator telefonii komórkowej 3HK zakończył testy w paśmie 3,5 GHz i 26 GHz. Sprawdzano tam różne częstotliwości, które w przyszłości mają się uzupełniać w różnych aplikacjach obsługujących najnowszy standard technologii.

Jakie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne uzyskało wyniki? 26 GHz osiągnęło najwyższą szybkość łącza 3,2 Gb / s, zaś najlepszy wynik 3,5 GHz wykorzystującego zasoby 100 MHz wyniosła 2 Gbps. Testy zostały przeprowadzone dzięki współpracy z telekomu z rządem, który wydał tymczasowe pozwolenie na sprawdzenie szybkości usług.

Prawdopodobnie Chinom nie uda się być ukoronowanym złotym wieńcem prekursora 5G, lecz mimo to operatorzy mają duże szanse na stanie się operatorami niezależnymi obsługującymi najnowszy standard usług z powodu rozwiniętego zaplecza technologicznego.

Źródło: http://telecoms.com/