Kanada i Nowa Zelandia nie zamierzają banować Huawei

2018.09.26
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Kanada i Nowa Zelandia nie zamierzają banować Huawei

W ostatnim czasie wiele państw postanowiło zrezygnować z wykorzystywania sprzętu chińskiego przedsiębiorstwa Huawei. Powody tych decyzji były różne: od napięć politycznych poprzez wadliwy sprzęt, aż przypadki naruszenia bezpieczeństwa i prywatności użytkowników. Mimo kontrowersji, które wyrosły wokół chińskiego potentata, Kanada i Nowa Zelandia solidarnie ogłosiły, iż nie zamierzają podejmować działań wymierzonych w sprzęt produkowany przez Huawei.

Nowa Zelandia opracowuje własną, niezależną politykę bezpieczeństwa opartą na danych wejściowych z wielu źródeł – skomentował to poseł Andrew Little w rozmowie z Reseller News – Nowa Zelandia ma świadomość, że przy postępujących zmianach technologicznych należy sumiennie sprawdzać, czy obecnie wypracowane systemy się sprawdzą – podkreślił.

Kanada w bardziej zdecydowany sposób podkreśla swe stanowisko, co dokumentuje nagłówek Globe and Mail „Nie ma potrzeby, aby zakazać Huawei w świetle solidnych zabezpieczeń kanadyjskiego cyberbezpieczeństwa”.

Mamy bardzo zaawansowane relacje z naszymi dostawcami usług telekomunikacyjnych. Z tego co wiem, to coś co różni nas od większości innych krajów. Jesteśmy po prostu uczciwi – komentuje Scott Jones, szef kanadyjskiego Centrum Cyberbezpieczeństwa. Zapewnia, iż program jest odpowiednio przystosowany do technologii nowej generacji.

Dla chińskiego przedsiębiorstwa Huawei podobne opinie są bardzo ważne i są ważne w kontekście stabilizacji sytuacji firmy po ostatnich wydarzeniach związanych z nałożonymi zakazami.

źródło: telecoms.com