Kolejne zakazy w USA

2019.07.02
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Kolejne zakazy w USA

Na bieżąco informujemy o zmianach i skutkach jakie niesie za sobą zakaz handlu postawiony przez Donalda Trumpa dla Huawei i ZTE. Odbija się to na producentach w Stanach Zjednoczonych, Chińczykach i konsumentach na całym świecie. USA nie zamierza opuścić gardy i przestraszyć się niezadowoleniem ze strony Chin. Blokuje kolejne przedsiębiorstwo. Tym razem jest to  Tianjin Haiguang Advanced Technology Investment Co. Ltd.

Głównym zadaniem firmy działającej od 3 lat przy współpracy Chin i amerykańskiego AMD było budowanie specjalistycznych, licencjonowanych procesorów x86.  Zakaz współpracy to duży cios dla Chin, które cierpią na niedosyt procesorów serwerowych. Z racji ograniczeń w Intelu, problem miał rozwiązać stworzony przy współpracy ze Stanami, jednak teraz projekt jest wstrzymany.

Na pytanie dlaczego Stany Zjednoczone postanowiły wykluczyć Thatic jest podejrzenie, iż wytwarzane procesory mogą posłużyć do symulacji prób z bronią jądrową. Choć nie jest to ostateczna decyzja, ponieważ układy produkowane były przez amerykański koncern GlobalFoundries i tajwańskie zakłądy TSMC. Możliwe zatem, że Tajwan okaże się bardziej przychylny, a Chiny coś jeszcze z tego ugrają.

źródło: https://www.dobreprogramy.pl/