Koniec korków we Wrocławiu?

2018.11.12
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Koniec korków we Wrocławiu?

Rozwój sztucznej inteligencji dla wielu przedsiębiorstw i start-upów jest sprawą priorytetową. Technologia rozwija się w zastraszającym tempie, co chwila naginając do granicy możliwości nowe, odważne ideę, których  głównym założeniem jest ułatwienie codziennych czynności. Taki jest także cel podpisanego przez miasto Wrocław i Orange Polska listu intencyjnego w sprawie rozwoju inteligentnej komunikacji.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz usług geolokalizacji pozwoli na wybór najkrótszej trasy, dostosowanie sygnalizacji świetlnej oraz co za tym idzie skracania czasu przejazdu autobusu. Kto nie marzy o szybkich autobusach docierających na czas i nie stojących w wielominutowych korkach?

Jak podkreślają władze miasta Wrocław Smart City nie jest tylko marzeniem, lecz planem realnie wcielanym w życie. Wdrożenie pomysłu stanie się możliwe dzięki połączeniu technologii GPS, sieci mobilnej GSM, WiFi oraz niewielkich urządzeń – beaconów. Stworzą całość, gdy każda poszczególna partia będzie odpowiadać za różne funkcje – płynność ruchu autobusów oraz sterowanie sygnalizacją świetlną.

źródło: https://biuroprasowe.orange.pl/