Kto stworzył najwięcej patentów w 5G?

2019.05.06
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Kto stworzył najwięcej patentów w 5G?

Nadchodząca technologia 5G roztacza wokół siebie wiele kontrowersji. Jest to bardzo mocno wyczekiwana innowacja, w stworzeniu której wiele państw chce dołożyć swoją cegiełkę. Sprawdziliśmy kogo można uznać w tym momencie za lidera w liczbie przyznanych patentów w zakresie 5G.

Wiele osób zapewne nie będzie zdziwionych, że pierwsze miejsce w tym zestawieniu zajmują Chiny. Potwierdzają to dane udostępnione przez cytowaną agencję Nikkei danych przedsiębiorstwa z Niemiec IPlytics. Według ich badań, 34 procent zgłoszeń dotyczących najważniejszych patentów jest „made in China”. Wysoko w klasyfikacji odnajdziemy również Koreę Południową – co czwarte zgłoszenie patentu pochodzi właśnie stamtąd. Dla porównania Europa oscyluje wokół 22 procent, zaś Stany Zjednoczone osiągają wynik 14 procent.

Jeżeli chodzi o przedsiębiorstwa które składały wnioski o patentu to na liście znajdziemy Huawei (15 procent), Nokię (14 procent), zaś na trzecim miejscu prezentuje się Samsung (13 procent). 5G jest prawdziwą żyłą złota, rzecz jasna jeżeli umie się z niej dobrze skorzystać.

Źródło: https://www.telko.in/