Który operator będzie współpracował z NFZ?

2018.11.30
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Który operator będzie współpracował z NFZ?

Obecnie nie wyobrażamy sobie życia bez internetu – w domu, w pracy czy u lekarza. Większość programów potrzebuje dostępu do sieci, by połączyć się z ważnymi danymi, aby móc je szybko i sprawnie przesyłać. Co zatem dzieje się w polskiej służbie zdrowia, która ostatnio wybierała kandydata wśród operatorów telekomunikacyjnych, który miałby świadczyć usługi Narodowemu Funduszowi Zdrowia.

W przetargu brało udział Orange  Polska (1,312 mln zł), T-Mobile Polska  (2,823 mln zł) oraz Polkomtel (2,107 mln zł). O co rywalizowali operatorzy? Celem przetargu było świadczenie przez dwuletni okres usługi telefonii komórkowej i internetu bezprzewodowego w centrali znajdującej się w Warszawie i 16 wojewódzkich oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zwycięzcą został wybrany Orange, który zaproponował najkorzystniejszą dla NFZ cenę.  Dzięki przetargowi sprzęt służby zdrowia powiększy się o 838 sztuk nowych telefonów komórkowych z kartami SIM i aktywacją głosową, o 300 sztuk modemów do transmisji danych, 406 aktywacji dostępu mobilnego do sieci oraz 19 aktywacji dla bramek GSM.

Źródło: https://www.telko.in