Legitymacja szkolna dostępna w smartfonie?

2018.10.28
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Legitymacja szkolna dostępna w smartfonie?

Ministerstwo Edukacji Naukowej ogłosiło plany mLegitymacji – czyli elektronicznej legitymacji w smartfonie, z której korzystać będą mogli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Elektroniczna legitymacja uprawniać będzie do wszelkich zniżek: ulgowych przejazdów środkami transportu publicznego, cen biletów w kinach i muzeach.

Jest to początek zmian, które podpisała Minister Anna Zalewska w sprawie znowelizowania rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Naukowej dotyczącego świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.

Elektroniczny dokument możliwy jest dzięki aplikacji stworzonej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Legitymacja zawierać w sobie będzie wszystkie najpotrzebniejsze dane  – tożsamość ucznia, wiek, pesel,  nazwę oraz adres uczęszczanej placówki oraz ważność dokumentu. W razie jakichkolwiek błędów lub występujących problemów z legitymacją, na wniosek zostanie wydana nowa poprzez złożenie wniosku.

Pierwsze szkołami testującymi mLegitymację znajdują się w Siedlcach i Halinowie. Możemy tylko czekać na sukces aplikacji oraz na dołączenie innych szkół. Jest to kolejny duży krok w stronę cyfryzacji, zaczynający się od najmłodszych.

źródło: https://gsmonline.pl/