Mercedes AMG wypełnił obywatelski obowiązek

2019.08.09
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Mercedes AMG wypełnił obywatelski obowiązek

O wypadkach samochodowych można by mówić wiele. Zdarzają się każdego dnia, gdyż wymuszenia pierwszeństwa, przekroczenia limitu prędkości, jazda po alkoholu i bez uprawnień to smutna codzienność. Efektem zaniedbań kierowców jest śmiertelne żniwo. Każdego dnia wiele osób traci życie własnie przez ich nieodpowiedzialność

To duży problem, dlatego nie należy być wobec niego obojętnym. Między innymi dlatego w nowych autach na terenie Unii Europejskiej od roku instalowany jest system automatycznego powiadamiania służb w momencie wypadku. Tym razem jednak to samochód powiadomił policję o bardzo nieodpowiedzialnym kierowcy.

Można rzec, że Mercedes wypełnił obywatelski obowiązek powiadamiając elbląskich policjantów, o młodym, odurzonym środkami psychoaktywnymi kierowcy, który postanowił sobie porajdować na parkingu w centrum handlowym.

Skończyło się to uderzeniem samochodu w filar oraz w stojące w pobliżu auto. Moc uderzeniowa była tak silna, że wyskoczyły poduszki powietrzne, odpadło koło, a sam samochód zawiadomił policję, która szybko odnalazła kierowcę.

Efekt? Zabranie prawa jazdy, sprawa w sądzie, która może zakończyć się 2 latami więzienia oraz pokrycie kosztów naprawy.

Brawo Mercedesie, oby więcej tak uczciwych samochodów!

Źródło: https://antyweb.pl/samochod-zawiadomil-policje-o-kolizji-kierowcy-grozi-2-lata-wiezienia/