Nad czym pracuje Ministerstwo Cyfryzacji?

2018.12.07
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Nad czym pracuje Ministerstwo Cyfryzacji?

Żyjemy w czasach gdy technologie bardzo szybko się zmieniają, co widać szczególnie na arenie globalnej. Innowacyjne start-upy, rozwój sztucznej inteligencji czy genialne aplikacje zaoszczędzają nam czas. Ludzie najchętniej załatwialiby swoje sprawy nie wychodząc z domu.

W Polsce w ułatwianiu rozwiązywania tego typu problemów ma (w założeniu) pomagać Ministerstwo Cyfryzacji, które w ostatnim czasie podsumowało swoją działalność.

Czym mógł się pochwalić ten młody resort? Na pewno do wyróżniających inicjatyw należy mLegitymacja oraz rozwój takich e-usług  jak: rejestracja noworodka online, e-meldunek czy sprawdzenie dla zmotoryzowanych historii pojazdu i liczby punktów karnych. Jak widać na naszym rodzimym rynku dzieje się sporo, co jest zasługą między innymi Ministerstwa Cyfryzacji.

Marek Zagórski, szef Ministerstwa Cyfryzacji, podkreśla, iż jednym z priorytetów w kolejnych latach jest wdrożenie 5G. Trwają prace nad megaustawą, w której według standardów Unii Europejskiej jedno z polskich miast będzie obsługiwało najnowszy standard technologii.

MC intensywnie inwestuje w infrastrukturę – światłowody, sieci szerokopasmowe  i telefonię  bezprzewodową. Otwiera kluby programistów w całej Polsce i prowadzi warsztaty po to, by budować społeczeństwo świadome i aktywne cyfrowo.

A w co obfitować będzie przyszły rok? Pora na krok w stronę ułatwienia administracji. Zapowiadany jest rozwój e-zamówień oraz e-doręczania. Również planowany jest projekt, w którym nie będzie trzeba posiadać przy sobie fizycznie prawa jazdy.

Źródło: PAP