Najczęstsze pytania zadawane Wujkowi Google w 2018

2018.12.19
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Najczęstsze pytania zadawane Wujkowi Google w 2018

Tym razem trochę inaczej… Zamiast o szybkości Internetu, zobaczymy co „siedzi w” internecie, a raczej jakie hasła były najczęściej wyszukiwane przez internautów w 2018 roku.

Żyjemy w bardzo wygodnych czasach – nie musimy już wertować ciężkich encyklopedii w momencie gdy nie jesteśmy  pewni odpowiedzi na jakieś pytanie . Wystarczy, iż wstukamy nękającą nas myśl w wyszukiwarkę Google i dostajemy podane na tace setki odpowiedzi, które wystarczy tylko przejrzeć.

Co to jest?

W tej kategorii na pierwszym miejscu wpisywano RODO – ustawę o ochronie danych osobowych, która weszła w tym roku w życie. Na drugim miejscu znajdziemy niepodległość (która na szczęście jest już w naszym państwie trochę dłużej niż RODO :)). Na podium jest również RRSO (czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania to całkowity koszt kredytu).

Kolejne hasła to habryka, alert RCB, spalony, sosręb czy CRP. Najczęściej wyszukiwanymi wydarzeniami sportowymi były Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 i Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018.

Polaków najczęściej intrygowały ceny przeglądu samochodu, aparatu na zęby i bitcoina. Serialowcy najczęściej wstukiwali tytuły „Korony Królów” i serialu „Elif” zaś kinomaniacy chcieli dowiedzieć się szczegółów na temat kontrowersyjnego „Kleru” czy filmu o Freddiem Mercurym „Bohemian Rhapsody”. Wydarzeniem, które zasłużyło w 2018 na największą liczbę kliknięć były wspominane już wcześniej MŚ w Piłce Nożnej.

Źródło: https://mobirank.pl/