Nowa inwestycja Forda – autonomiczne pojazdy

2018.07.31
Autor: Anita Karpińska
Podziel się informacją:
Nowa inwestycja Forda – autonomiczne pojazdy

Fani nowych technologii z niecierpliwością oczekują rozwoju autonomicznych pojazdów. Ucieszy ich z pewnością informacja ogłoszona przez Forda, który zrealizował swoje nowe przedsięwzięcie o kryptonimie Ford Autonomous Vehicles LLC, Koncern motoryzacyjny przeznaczy 4 miliardy dolarów na tę inwestycji do 2023. Firma zajmować się będzie integracją samojezdnych systemów, niezależnymi badaniami pojazdów i zaawansowaną inżynierią, rozwojem sieci transportowej AV-as-a-service, doświadczeniami użytkownika, strategię biznesową oraz zespołami rozwoju biznesu.

Jak komentuje to dyrektor generalny Ford Motor Company, Jim Hackett, przedsiębiorstwo Ford jest przygotowane by połączyć autonomiczną platformę napędową w jeden zespół, z racji poczynionych postępów w rozwoju technologii, innowacji w modelach biznesowych oraz rozwoju w zakresie doświadczeń użytkowników.

Przedsiębiorstwo Ford szacuje, iż autonomiczne pojazdy będą gotowe do produkcji przez 2021. Mimo to, Ford musi zmierzyć się ze swoim największym konkurencją, General Motors i Google’em Waymo, którzy zamierzają wypuścić pojazdy wcześniej. Procesem, który może znacząco utrudnić sukces Forda, jest długotrwała penetracja rynku masowego.

Oprócz samej konstrukcji pojazdów, Ford stoi przed pracą nad przepisami i regulacjami dotyczącymi autonomicznych pojazdów. Należy również poddać restrukturyzacji branże ubezpieczeniową oraz odpowiedzieć na pytania odnośnie przydzielenia odpowiedzialności karnej i cywilnej w przypadku wystąpienia incydentu. Kogo należy winić – właściciela pojazdu czy jego producenta?

źródło: telecoms.com